Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Volkswagen XL1

Lata produkcji: 2015 - 2017
Segment: Auta małe

Sportowy samochód o napędzie hybrydowym produkowany od 2015-2017. Historia modelu sięga roku 2002, gdy w Volkswagenie powstał pomysł zbudowania oszczędnego, ekologicznego samochodu, który będzie w stanie zużywać średnio zaledwie 1 litr paliwa na 100 km. Efektem tych prac był prototyp o nazwie 1L (lub 1-Litre) w 2002 roku. Siedem lat później zaprezentowano kolejny koncept – L1, którego stylistyka posłużyła do zaprojektowania produkcyjnego modelu XL1. Jego bezpośrednim pierwowzorem był trzeci prototyp – nazwany również XL1 z 2011 roku. Model XL1 wyprodukowano w limitowanej liczbie ok. 200 egzemplarzy.

Powagosław

To ponoć najoszczędniejszy samochód na świecie. I najdroższy w całej historii Volkswagena. Złośliwi powiedzą pewnie, że jak już VW zrobi coś niesztampowego, to każe sobie za to słono płacić. A bez złośliwości – XL1 bardzo oryginalny, nawet w segmencie awangardowych hybryd.

~Powagosław
Luzacjusz

Koniec świata. Niemiecka marka robi samochód na modłę francuską. Pomijając wszystkie eko-aspekty XL1, wygląda on jak jeden z tych szalonych Citroenów ze stajni filmowego Fantomasa. Spokojnie, to komplement.

~Luzacjusz

Volkswagen XL1 – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Volkswagen XL1

Moc silników 75 KM
Prędkość maksymalna 160 km/h
Przyspieszenie 0-100 12,7 s
Volkswagen XL1
Aktualnie przeglądasz Volkswagen XL1