Szukaj

Targi i wystawy

Kilka razy w roku cała branża motoryzacyjna zbiera się na największych i najbardziej znaczących targach motoryzacyjnych na świecie. Każdy producent chce zaprezentować swoje nowe modele, koncepty czy akcesoria. A miłośnicy czterech (albo i dwóch) kółek, dziennikarze i inne osoby zawodowo związane ze światem motoryzacji mają okazję jako pierwsi zobaczyć nowości.

Targi motoryzacyjne to dla producentów okazja do pochwalenia się nowymi produktami, dla kierowców – okazja, aby poznać nowości (wśród nich „gorące”, wyczekiwane od dawna premiery), a dla dziennikarzy – aby opowiedzieć o nowościach tym, którzy nie mogą przyjść na targi. Jednocześnie dla wszystkich jest to bez wątpienia święto motoryzacji, na które każdy czeka z niecierpliwością, zastanawiając się, co tym razem nowego się pojawi.

Premiery nowości i prototypy

Targi samochodowe przyciągają tłumy. Gdzie indziej można zobaczyć tyle premier? Producenci niejednokrotnie z prezentacją nowego modelu czekają właśnie do momentu targów – czy to w Genewie, Paryżu czy innym miejscu. Często wcześniej podają zaledwie enigmatyczne informacje o aucie i rozsyłają pojedyncze zdjęcia, na których nie zawsze wszystko można dostrzec. Dopiero w dniu otwarcia targów na swoim stoisku przygotowują premierowy pokaz. Auto można wówczas nie tylko obejrzeć z bliska, ale często nawet w nim usiąść.

Poza premierami nowych modeli targi i wystawy samochodowe to miejsce, w którym producenci prezentują także prototypy i pojazdy koncepcyjne. Wiele z nich zachwyca, ale często jednocześnie szokuje. Jedne mają szansę w przyszłości wejść do produkcji, inne niekoniecznie. Niemniej, większość producentów chce w ten sposób pochwalić się, że pracuje nad nowymi rozwiązaniami, a konkurencji zasygnalizować, że wcale nie zamierzają zostawać w tyle, gdyż pomysłów im nie brakuje.

Targom i wystawom motoryzacyjnym często towarzyszą m.in. konkursy i plebiscyty. Przykładowo podczas Międzynarodowych Targów w Genewie poznajemy zawsze wyniki konkursu Car of the Year.

Nasze relacje z targów i wystaw

W tym dziale prezentujemy artykuły, newsy, zdjęcia i filmy z najważniejszych europejskich targów. Regularnie jeździmy bowiem na targi w Genewie, we Frankfurcie, w Paryżu i oczywiście w Poznaniu. Staramy się, by zawsze nasze relacje z tych wydarzeń były rzetelne pod względem merytorycznym, ciekawe i kompletne. Z pewnością zawsze znajdziesz tu coś interesującego dla siebie.

Czytaj więcej