Audi A3 8L 1.6 i 102KM 1996-2002 - Oceń swoje auto

Oceny Audi A3 8L 1.6 i 102KM 1996-2002

6% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 23.11.2011 21:44:32 przez

Auto posiadam niecały rok i ogólnie jestem zadowolony. A3 jest samochodem dość małym więc nie ma się co spodziewać wypadów rodzinnych na wakacje, ale bardzo wygodnym i komfortowym. Usterkowość jak na razie mała (jedyne problemy z obrotami na biegu jałowym, zostały rozwiązane czyszczeniem przepustnicy i wymianą rury doprowadzającej powietrze do silnika), najbardziej drobiazgi (bezpiecznik, szybko palą się żarówki-dziwna przypadłość. Kupując to auto trzeba kupować z pewnego źródła, kupowanie oczami a nie rozumem może mieć konsekwencje w późniejszej eksploatacji. Jedynym mankamentem jak na ten moment jest spalanie (trasa, z klimą 7,2l),(miasto [Warszawa] zejście poniżej 10l jest wyzwaniem). Jeśli ktoś szuka czegoś bardziej hardcorowego od statecznego auta, polecam japońca (civic, accord) można kupić taniej i młodsze auto, ale z kolei po roku, dwóch wychodzą kwiatki (czyt. rdza) spod świeżo malowanego lakieru :) ogółem AUDI A3 na 4+ może 5- na zachętę

dodano 19.06.2011 10:12:45 przez

Autko śmiało mogę polecić osobom, które chcą ekonomicznie i wygodnie jeździć. Może nie jest to auto rodzinne ale spokojnie 2 czy 3 osoby mogą wygodnie podróżować. Mimo upływu lat samochód ma wciąż atrakcyjną sylwetkę, porównując szczególnie do kanciastego konkurenta golfa IV. Przy zakupie warto sie zastanowić nad wersją 1.6 bądź 1.8T, same 1.8 za dużo pali jak na taki samochód. Nie są to może silniki najnowszej generacji ale są stworzone do lpg, więc koszty eksploatacji znacznie spadną po jej montażu. Blachy są swietne w prawie 10 letnim aucie nawet nie znać śladów korozji chociażby podwozia. Ceny części są znośne - jest bardzo dużo zamienników. Przyzwoity egzemplarz można juz kupić za ok. 12 - 13tys. Jeżeli trafi sie na egzemplarz zadbany będze dlugo i bezawaryjnie slużył. Ogolnie w tej cenie ciężko znaleźć cos lepszego.

dodano 07.03.2010 19:50:30 przez

Jest to jedno z najbardziej udanych aut w historii. Audi A3 jest bezpieczne(cztery gwiazdki, doskonałe właściwości jezdne), jest świetnie wyposażone, materiały użyte w A3 są świetnej jakości, plastiki są twarde i nie trzeszczą. To auto jest piękne dynamiczne i miłe dla użytkownika, wybacza błędy. Jest autem dla kawalerów, początkujących i rodzin z dwójką małymch dzieci. Mimo 11 lat może spokojnie konkurować z wieloma nowymi autami!!! Prowadzenie sprawia prawdziwą radość z jazdy. Więc jak ktoś chce kupić auto nie powinien kierować się rocznikiem czy liczbą przejechanych kilometrów, trzeba tylko zrobić jazdę testową i wybrać auto którym najlepiej się jeździ. Bije na głowe BMW serii 1, 3, 525. To auto, które prawie nie ma wad. Mimo 11 lat i przejechanych 127 tys km jest w stanie kolekcjonerskim.

dodano 08.01.2009 22:37:24 przez

Samochód zdecydowanie nie wart swojej ceny. Ludzie płacą za to ponad 20000. Pytam: w imię czego? Za co? Chyba tylko za znaczek Audi i atrakcyjny wygląd. Samochód jest niezły ale to wszystko co można o nim powiedzieć. Sprzedałem swój w stanie katastrofalnym za 20 tys. i myślę, że zrobiłem interes życia. Auto może być niezłe pod warunkiem, że kupimy egzemplarz w dobrym stanie. Inaczej będzie to prestiżowa i droga skarbonka na kółkach. Uważajcie co kupujecie. Polecam wcześniej wizytę w serwisie i diagnostykę. Uwaga na rozbitki! Po dzwonie ten samochód to już nie to.. Kiedy wszystko jest ok - samochód świetny. Super na miasto jak i w trasę.

dodano 09.07.2009 10:51:35 przez

Reasumując auto jak na swoje lata świetnie się trzyma, zewnętrznie również fajnie wygląda. Niektórzy pasażerowie mogą narzekać na ilośc miejsca na nogi, lecz nie jest to kombi :) Jeśli chce ktoś większe auto to proponuje a4. Silnik jak na swoją pojemnośc i moc strasznie dużo pali, w zimie strasznie długo nagrzewa się silnik. Jest to chyba najlepsze auto kompaktowe z tamtego okresu. Jakość wykonania materiałów zadowalająca. Już wiem że następny samochód jaki kupie to będzie audi a3 tylko że z silnikiem diesla. Najlepiej 1.9 tdi 130 km. Pozdrawiam i polecam A3

dodano 28.09.2007 09:51:26 przez

Generalnie furka fajna, moz nie ma za dużo miejsca w środku, ale wkońcu każdy wie jaki samochód kupuje, mnie większy nie jest potrzebny. Powazną dla mnie wadą jest ilość spalanej benzyny, pali koło 10l/100 więc prawie od stacji do stacji, choć fakt, że na długich trasach ekonomika mu się znacząco zwiększa. Bardzo fajna skrzynia automatyczna, że tak powiem nie przeszkadza w jeździe :) Zawieszenie twarde i mało komfortowe - polskie drogi powodują, że dość często muszę grzebać przy zawieszeniu. Za to trzyma się drogi doskonale. Ogólnie jestem zadowolona

dodano 24.06.2011 21:03:56 przez

Auto luksusowe... WSTYD!!! Rdza zżerająca wszystkie drzwi (wersja 5 drzwiowa) oraz przednie nadkola!! Zepsuty nastawnik klapki wew, obiegu. wycieki z silnika. zero widoczności w nocy z soczewkowymi lampami. brudząca się tapicerka od wody. Takiej padaki nie miałem jeszcze .. RDZA RDZA RDZA Jak ja się cieszę że to Gówno sprzedałem Scierająca/łuszcząca się konsola. padające zegary, nierówne obroty na biegu jałowym, wytarte jarzmo trzymające klocki hamulcowe. NIGDY WIECEJ Auto kupiełem od rodziny, z przebiegiem 170000

dodano 30.08.2005 14:21:38 przez

Przesiadłem się z Opla Vectra B i miło się zaskoczyłem. Auto prowadzi się wyśmienicie. Moc 102KM jest wystarczająca dla tego typu samochodu. Jestem bardzo zadowolony z działania Klimatronic´a chociaż słyszałem opinie, że jest średnio. Mimo, że autko ma już 5 lat to nie słychać żadnych trzasków czy skrzypienia w środku samochodu. Doskonałe wykończenie wnętrza. POLECAM !!! Dodam, że samochód jest bezwypadkowy, kupiony w kraju.

dodano 11.07.2007 11:01:42 przez

Samochód na pewno dobry - techniczne rozwiązania są skuteczne i niezawodne. Mały silnik i samochód ale potrafi dostarczyć trochę emocji. Jak podkreślałem wcześniej - jeżeli ktoś poszukuje wygodnego i funkcjonalnego samochodu nie ma tutaj czego szukać. Świetny do jazdy miejskiej i krótkich międzymiastówek (do 100-200 km). Opinię podaję w oparciu o jazdę samochodem dobrze utrzymanym i w 100% bezwypadkowym.

dodano 10.03.2010 14:15:30 przez

To jest to!!! Das Auto jest wspaniałe ma świetne przyspieszenie, jest jak na owe czasy ekonomiczne, świetnie wyciszone. Po prostu każdy kto ma to autko jest z niego zadowolony (chyba że kupił felerny egzemplarz). Po raz kolejny Audii pokazało ,że potrafii tworzyć wspaniałe samochody. Auto praktycznie bezawaryjne. Jestem użytkownikiem już od 13 lat i jestem zadowolony. Warty jest swojej ceny.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Auta taniej niż w salonie

Kierowcy, którzy oglądali Audi A3, oglądali także

Dowiedz się więcej o Audi A3

Przeczytaj o Audi A3

Audi A3 - Premium czy podróbka?
Audi A3 - Premium czy podróbka? Kiedyś wszystko co Premium, musiało być duże i rzucające się w oczy. Ale świat się zmienia. Dziś zamiast 10-kilogramowej korony wystarczy gustowny diament w sygnecie, a słowo Premium coraz częściej oznacza klasę i szyk - wulgarność jest już passe. Audi A3 idealnie wkomponowuje się w ten obraz. Ale czy to faktycznie auto z wyżej półki?

Audi A3 - zobacz filmy

Audi A3 - Audi A3 Limousine - zapowiedź testu
Audi A3 - Audi A3 Limousine - zapowiedź testu Oto kolejna zapowiedź testu. Tym razem głównym bohaterem będzie Audi A3 Limousine. Zapraszamy już wkrótce na pełen test! Subskrybuj nasz kanał na YouTube i śledź naszą stronę, aby niczego nie przeoczyć!

Audi A3 8L 1.6 i 102KM 1996-2002 117