Szukaj

Informacje o Bentley Bentayga

Lata produkcji: 2016 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Duży luksusowy crossover SUV (segment I) produkowany od 2016 roku. Pierwszy samochód w tej klasie w historii Bentleya, reklamowany m.in. jako najszybszy i najdroższy SUV na rynku. Jego koncepcyjnym pierwowzorem był prototyp o nazwie EXP 9 F zaprezentowany w 2012 roku. Bentayga został zbudowany na płycie podłogowej Volkswagen Group MLB Platform, którą dzieli m.in. z Audi Q7 (z Q7 zapożyczono więcej elementów technicznych) i Porsche Cayenne. Dostępny również w wersji 7-osobowej. Nazwa Bentayga pochodzi od wzgórza Roque Bentayga na wyspie Gran Canaria (w innej wersji to także złożenie słów Bentley i tajga).

 

czytaj więcej
Powagosław

Premierowe SUV-y ekskluzywnych marek wyglądają – jak by to ująć – kontrowersyjnie, bo ich projektanci za wszelką cenę starają się zawrzeć w nich charakter marki, która przez dekady budowała auta wyjątkowe. Segment SUV z góry narzuca pewną unifikację. Bentayga? Jest cudownie bezkompromisowy. Szejkowie to docenią.

~Powagosław
Luzacjusz

Nigdy nie sądziłem, że ujrzę coś bardziej „angielsko-taksówkowego” od angielskiej taksówki. Dziś angielska taksówka nazywa się jak gwiazda Bollywood i jest najdroższym SUV-em na świecie. Na tym właśnie polega finansowa niezależność: płacisz majątek, kupujesz bardzo brzydkie auto i wszyscy cię podziwiają.

~Luzacjusz

Bentley Bentayga – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Bentley Bentayga
Aktualnie przeglądasz Bentley Bentayga