Szukaj

Informacje o Citroen BX Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW 1987-1993

Lata produkcji: 1987 – 1993
Segment: Klasa średnia
Produkowany od 1987 do 1993 roku
Typ silnika diesel
Moc silnika 69 KM (51 kW)
Ogólna ocena
4,2 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Stosunek jakość/cena + Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) + Silnik

Wady

- Skrzynia biegów - Bezawaryjność (poważne usterki) - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,9
~fobos@poczta.wprost.pl
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Citroen BX
Jeżeli ktoś kiedyś jechał hydropneumatykiem to nie trzeba mu mówić jaki ogromny komfort daje takie autko. Na początku BX wydaje się trochę kanciasty ale to przechodzi po 10 minutach. Potem człowiek się zakochuje w tym samochodzie. Każdy znajdzie w tym samochodzie coś co lubi. Korzyści z hydraulicznego zawieszenia są ogromne. Kiedy masz do pokonania WIELKĄ dziurę wystarczy jeden ruch ręką. Autko się dumnie podniesie o kilkanaście centymetrów co daje użytkownikowi ogromny prześwit. Cała reszta, która jeździ normalnymi resorakami może co najwyżej popatrzeć jak Citroen dosłownie przepływa nad dziurami. Uff ale się rozpisałem. Aha, jeżeli chodzi o zużycie paliwa to z tym też jest OK. Jak na diesla przyspieszenie jest bardzo dobre a zużycie paliwa na trasie z czterema rowerami na dachu i trzema z tyłu (jaki inny samochód by coś takiego wytrzymał???) wynosiło tylko 5.5l/100km. I jeszcze jedna sprawa. Nie wiem kto wymyślił mit o awaryjności zawieszenia hydropneumatycznego. Oczywiście nie ma samochodów idealnych ale z mojego i wielu innych doświadczenia wynika, że na regulację i inne tam pierdułki w resorakach wydaje się znacznie więcej niż na proste i bardzo żadkie czynności w hydrakach. No cóż może i mam świra na punkcie Citroenów ale wiem na pewno, że nikt nie będzie żałował zakupu takiego wspaniałego autka jak Citroen. Pytania proszę kierować na mój adres e-mail.
4,2
~marqin
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Citroen BX
Jak się kupi dobry egzemplarz to będzie służył bardzo długo. Mój był na dzień dobry b. słaby, ale i tak dzielnie sobie radził. Mam nadzieję, że niedługo będzie kolejny BX, pod warunkiem, że znajdę dobry egzemplarz.
4,1
~thePink
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Citroen BX
Doskonały samochód, ale nie dla ludzi, którzy tylko leją paliwo i jeżdżą - o to auto trzeba DBAĆ!!! Zwłaszcza o zawieszenie - hydro potrafi być naprawę kapryśne. Ale ten komfort jazdy, zwłaszcza na dziurawych polskich drogach jest wart ryzyka.
Citroen BX Hatchback