Szukaj

Dacia Lodgy Stepway 1.5 Blue dCi 115KM 85kW od 2018

Informacje o Dacia Lodgy Stepway 1.5 Blue dCi 115KM 85kW od 2018

Lata produkcji: 2018 – teraz
Segment: VANy
Kompaktowy minivan (segment K) produkowany od 2012 roku. Wśród rodzinnych samochodów w ofercie rumuńskiej marki, Lodgy zajął miejsce obok Logana MCV oraz terenowego Dustera. Pierwowzorem auta był prototyp Lodgy Glace skonstruowany z myślą o rywalizacji na torze wyścigowym. Lodgy tylko umownie nawiązuje do wyczynowego modelu, stylistycznie bliżej mu do Renault Scenic. Auto oferowane jest w wersjach 5- i 7-osobowej. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „lodge” („domek letniskowy”, „hotel”, ale i „dać zakwaterowanie”), które ma odzwierciedlać możliwości transportowe modelu.
czytaj więcej
Powagosław
Solidna robota marki Renault, która mocno stawia na rozwój swojej budżetowej alternatywy. Ktoś powie, że praktyczność wzięła górę nad stylistyką, ale gdyby było odwrotnie, to nie byłaby Dacia. ~Powagosław
Luzacjusz
Samochód przerażająco praktyczny. W swojej przerażającej praktyczności nie ma niczego, co wykraczałoby poza to, co niezbędne. A z tych połaci blachy można by postawić ze cztery stragany z zieleniną. ~Luzacjusz
Produkowany od 2018 roku
Pojemność skokowa 1461 cm3
Typ silnika diesel
Moc silnika 115 KM (85 kW) przy 3750 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 260 Nm przy 1750 obr/min
Montaż silnika z przodu, poprzecznie
Doładowanie turbosprężarkowe
Umiejscowienie wałka rozrządu DOHC
Liczba cylindrów 4
Układ cylindrów rzędowy
Liczba zaworów 16
Średnica cylindra × skok tłoka 76 x 80,5 mm
Zapłon samoczynny
Typ wtrysku bezpośredni Common Rail
Rodzaj skrzyni Manualna
Napęd na przednią oś Dostępny
Liczba biegów 6
System start&stop Dostępny
Ogólna ocena
4,6 /5 Średnia dla segmentu 4,1
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Całokształt + Widoczność + Ergonomia

Wady

- Karoseria - Wentylacja i ogrzewanie - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,3
~ojciec_czworki
Dacia Lodgy
Stepway 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Jaka dacia jest, każdy widzi. Auto wzięte z salonu, przez 5,5 roku użytkowania nie było ŻADNEGO problemu. Jak na swoje gabaryty zewnętrzne - przepastne w każdą stronę, w każdym rzędzie. Na luzie zmieści 7 chłopa albo 6 z bagażami. Ja mając 186 cm mam nad głową jeszcze prawie 20 cm do sufitu! Kupione ze świadomością jej braków (biedne plastiki, kamera cofania z obrazem o jakości na poziomie Siemensa z początku lat 2000, wykładzina cieńsza niż warstwa dżemu na kanapce Szkota, wyciszenia brak). Skąd 5 gwiazdek? Praktyczność i niezawodność - Lodgy po prostu dowozi. Tanie w zakupie (ale świetnie trzyma wartość), tanie w eksploatacji, nie psuje się. Dobre do miasta bo jednak nie jest długa ani zbyt szeroka, niezła w trasę bo zapakuje się wszystko i nie spali dużo. Silnik całkiem dynamiczny. Prestiż żaden, komfort ledwo ledwo ale jest przeciwieństwem PO - wszystkie obiecane konkrety dowozi jak należy.
Dodane 21 dni temu
4,9
~Michał
Dacia Lodgy
Stepway 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Bardzo dynamiczny i w miarę oszczędny silnik. 260 Nm jest zaskakująco dobre jak na rodzinne auto, prawdopodobnie niewielka masa auta przekłada się na dobre przyspieszenie. Oszczędna jednostka , spalanie ok. 5L/100km. Przestronne auto na 7 os. Kiedy szukałem auta na 7 osób ,używane wynalazki , dziesięcioletnie , różnych marek i o niewiadomej historii kosztowały od 50k PLN. Lodgy w serwisie kosztowała mnie 72k ( auto nowe z gwarancją).
Dodane 4 miesiące temu
4,5
~Miki
Dacia Lodgy
Stepway 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Na razie wszystko ok,w tej cenie nie ma lepszego auta z takim wyposażeniem.Polecam
Dodane 4 lata temu
Dacia Lodgy Stepway

Skonfiguruj idealną ofertę z super finansowaniem

Zobacz więcej filmów