Szukaj

Informacje o Fiat Ducato IV

Lata produkcji: 2014 – teraz
Segment: Dostawcze
Produkowana obecnie trzecia generacja modelu (debiut w 2006 roku) od roku 2014 oferowana jest w wersji po gruntownej modernizacji. Tak jak poprzednicy, Ducato IV ma bliźniacze modele – Citroena Jumpera i Peugeota Boxera, co jest wynikiem współpracy Fiata i koncernu PSA, do którego należą Citroen i Peugeot. Nowy Ducato został stylistycznie odmieniony – m.in. zyskał nowy pas przedni. Samochód w wersji furgon jest dostępny w 4 wersjach długości i 3 wersjach wysokości dachu. Natomiast 6 wersji długości oferowanych jest w wariancie z podwoziem do zabudowy. Dostępna jest również wersja osobowa. W Stanach Zjednoczonych oferowany jest jako Ram ProMaster.
czytaj więcej
Powagosław

Ducato to jeden z fenomenów i bestsellerów Fiata. Jego pozycja jest niezagrożona, natomiast po ostatniej kuracji wygląda najlepiej w swojej historii.

~Powagosław
Luzacjusz

W tym segmencie jest jedno danie główne, a reszta to bardziej lub mniej sycące przystawki. Ten nowy, nieco jakby amerykański sznyt nowego Ducato może wynikać z tego, że Fiat ma apetyt również na rynek w USA.

~Luzacjusz

Fiat Ducato IV – wybierz silnik

Oceny Fiat Ducato IV

Liczba ocen: 9
Ogólna ocena
3,6 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(67%)

Zalety

+ Karoseria + Wentylacja i ogrzewanie + Układ jezdny

Wady

- Całokształt - Widoczność - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,4
~Grzegorz
Furgon 2.3 MultiJet 130KM 96kW
Fiat Ducato IV
Silnik niezawodny. Zwinny i mało spala. Naprawdę przy spokojnej jeździe prawie na pusto spalił 7,4 litra. 6 biegowa skrzynia sprawuje się ok. Krótkie przełożenia. Duże lusterka boczne ale minusem są słupki które utrudniają widoczność. Fiat spełnia moje oczekiwania. Oferuje blachę w ocunku. Na plus też zasługuje paka gdzie nie nagrzewa się tak bardzo jak auto znajduje się na słońcu. Irytujące są czujniki parkowania. Zacinaka się czasem. Rozmowy telefoniczne przez radio są dobrej jakości. Wszystko dobrze słychać nawet przy dużych prędkościach. Super uchwyty na kubki oraz wiele schowków.
3,4
~Jack119
Furgon 2.3 MultiJet 130KM 96kW
Fiat Ducato IV
ogólnie mówiąc to jest katastrofa. Jest to moje piąte Ducato i powiem tak, każde kolejne jest coraz gorsze a le to to jakaś katastrofa. W tym samochodzie psuje się wszystko, albo prawie wszystko. Ilość wykonanych naprawa, jest porażająca, ale ten rok użytkowania pobił wszystkie dotychczasowe. Wymieniłem przepustnice - 700 zł, tarcze przód - 400 zł, rozrząd wraz z pompą 1000 zł, wtryskiwacze 3000 zł, oraz tydzień temu kompletne sprzęgło (rozsypał się wysprzęglik) 1500 zł. Boję się odpalać.
3,6
~Kuzyn
Furgon 2.3 MultiJet 148KM 109kW
Fiat Ducato IV
(do jasnej cholery. Poświęciłem conajmniej pół godziny na opisanie Ducato a system nie pozwala kliknąć "dodaj ocenę". Auto Centrum, poprawcie błąd! Jestem niezadowolony z serwisu dodawania opini w Auto Centrum!)
Fiat Ducato IV