Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Ford S-Max Vignale

Lata produkcji: 2016 - teraz
Segment: VANy

Duży van (segment K) produkowany od 2016 roku. Koncepcyjnym pierwowzorem modelu był prototyp S-Max Vignale Concept z 2016 roku. To luksusowa wersja modelu S-Max II generacji, w nowej gamie Fordów, noszących imię Vignale. Odróżnia się m.in. detalami stylistycznymi (np. wzorem grilla, chromowanymi akcentami nadwozia i urządzeniem wnętrza). Auto zbudowano na tej samej płycie podłogowej, co bazowy S-Max – Ford EUCD Platform. Nazwa Vignale pochodzi od nazwiska Alfredo Vignalego, włoskiego konstruktora i twórcę marki Vignale, do której prawa od 1973 roku posiada Ford (podobnie jak do innej włoskiej marki Ghia).

Powagosław

Sam S-Max jest udaną konstrukcją i praktycznie nie ma dziś większej konkurencji. Jego ekskluzywna odmiana ma więcej sensu niż kilka innych propozycji Forda z nazwą Vignale. 

~Powagosław
Luzacjusz

Przede wszystkim plus za to, że luksusowy van (jakkolwiek to brzmi) nie jest SUV-em i Ford nie ściga się np. z Francuzami na przerabianie MPV na pseudoterenówkę. Niech więc żyje luksus w tej bardzo praktycznej niszy na rynku!

~Luzacjusz

Ford S-Max Vignale – wybierz silnik

Dane techniczne Ford S-Max Vignale

Moc silników 150–240 KM
Pojemność silników 1,5–2,0 l
Prędkość maksymalna 196–226 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,4–12,1 s
Ford S-Max Vignale Van
Ford S-Max Vignale
Aktualnie przeglądasz Ford S-Max Vignale