Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Ford S-Max Vignale

Lata produkcji: 2016 - teraz
Segment: VANy
Produkowany od roku 2016 duży van (segment K), którego pierwowzorem koncepcyjnym był Ford S-Max Vignale Concept – stworzony w tym samym roku prototyp. Człon „Vignale” w nazwie modelu obwieszcza, że mamy do czynienia z luksusową wersją modelu S-Max, w nowej gamie Fordów o podwyższonym standardzie. To co odróżnia ją od podstawowej wersji auta, to m.in. chromowane akcenty nadwozia, wzór grilla czy urządzenie wnętrza. Z modelem bazowym natomiast dzieli płytę podłogową – Ford EUCD Platform. Nazwa Vignale pochodzi od nazwiska włoskiego konstruktora Alfredo Vignalego, który był zarazem twórcą marki Vignale, do której prawa Ford posiada od roku 1973.
Powagosław

Sam S-Max jest udaną konstrukcją i praktycznie nie ma dziś większej konkurencji. Jego ekskluzywna odmiana ma więcej sensu niż kilka innych propozycji Forda z nazwą Vignale. 

~Powagosław
Luzacjusz

Przede wszystkim plus za to, że luksusowy van (jakkolwiek to brzmi) nie jest SUV-em i Ford nie ściga się np. z Francuzami na przerabianie MPV na pseudoterenówkę. Niech więc żyje luksus w tej bardzo praktycznej niszy na rynku!

~Luzacjusz

Ford S-Max Vignale – wybierz silnik

Oceny Ford S-Max Vignale

Ogólna ocena
4,93
Średnia dla segmentu 4,10
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(100%) NIE(0%)
ZALETY + Całokształt + Silnik + Skrzynia biegów
WADY - Poważne usterki - Karoseria - Widoczność

Dane techniczne Ford S-Max Vignale

Moc silników 150–240 KM
Pojemność silników 1,5–2,0 l
Prędkość maksymalna 196–226 km/h
Przyspieszenie 0-100 8,4–12,1 s
Ford S-Max Vignale Van
Ford S-Max Vignale
Aktualnie przeglądasz Ford S-Max Vignale