Szukaj

Informacje o GAZ 21

Lata produkcji: 1956 – 1970
Segment: Wyższa klasa średnia
Model wyższej klasy średniej (segment E) produkowany w latach 1956-70. Następca modelu GAZ M20 Pobieda. Pierwszy samochód z nazwą Wołga. Prace nad nim rozpoczęto już na początku lat 50. Projektantem auta był Lew Jeriemiejew, zaś za konstrukcję odpowiadał Aleksander Niewzorowow. Samochód oferowano w wersji sedan (21), kombi (22) oraz w wersji specjalnej (23), używanej m.in. przez administrację krajów bloku wsch. Model był dwukrotnie gruntownie modernizowany – najpierw w 1959, a później w 1962 roku. Ta ostatnia wersja była modelem przejściowym przed debiutem jego następcy, którym od 1967 był GAZ 24 Wołga.
czytaj więcej
Powagosław
Kiedyś duma radzieckiej motoryzacji (nieco na wyrost), samochód przedstawiciela władzy średniego szczebla, dziś auto, którym, o ironio, można się przejechać do ślubu. Coś dla wyjątkowych koneserów. Im polecamy szczególnie pierwsze modele Wołgi 21, najobficiej chromowane i najlepiej wyposażone. ~Powagosław
Luzacjusz
Sentymentalna, choć nie tak kultowa jak Wołga 24 (ta, którą w Polsce porywano dzieci). Ma w sobie pierwiastek paskudnego imperializmu, który za żelazną kurtyną przyjaźni wywoływał dreszcze. Radzieccy dygnitarze wozili się tym autem, żałując, że to tylko kopia Forda Crestline albo Mercury’ego Monterey. ~Luzacjusz

GAZ 21 – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny GAZ 21

Liczba ocen: 1
Ogólna ocena
5,0 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(100%)

Zalety

+ Całokształt + Silnik + Skrzynia biegów

Wady

- Stosunek jakość/cena - Bezawaryjność (drobiazgi) - Bezawaryjność (poważne usterki)
GAZ 21