Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Hyundai Elantra II Sedan

Hyundai Elantra II Sedan
Lata produkcji: 1995 - 2000
Segment: Niższa klasa średnia

Kompaktowy sedan należący do niższej klasy średniej (segment C), produkowany od 1990 roku. Elantra to najlepiej sprzedający się model Hyundaia na świecie – dotychczas wyprodukowano go w liczbie ponad 10 mln egzemplarzy. Następca modelu Stellar. W Australii i niektórych krajach Europy (w tym w Polsce) auto do końca drugiej generacji sprzedawano pod nazwą Lantra, z racji podobieństwa nazw do Lotusa Elana i Mitsubishi Elante. Od generacji trzeciej nazwa została ujednolicona (oprócz Korei Płd., gdzie funkcjonuje nazwa Avante). Od 2016 roku oferowana jest szósta generacja Elantry.

Powagosław

Bardziej konserwatywne podejście do „rzeźbienia w płynie”, jak określa swój design Hyundai, okazało się strzałem w dziesiątkę. Elantra jest mniej krzykliwa, bardziej elegancka, proporcjonalna w swoich kształtach i rozmiarach. Czasem mniej znaczy więcej.

~Powagosław
Luzacjusz

Kompaktowe sedany mogą być karykaturalnie pokraczne jak podmiejskie wille polskich biznesmenów. Mogą też mienić się swoistym, wymuszonym nieco urokiem, wszak hasło „kompaktowy sedan” samo w sobie jest dość kuriozalne. Elantra jest w tej drugiej grupie, gratulacje.

~Luzacjusz

Hyundai Elantra II Sedan – wybierz silnik

Dane techniczne Hyundai Elantra II Sedan

Podstawowe parametry Hyundai Elantra II Sedan
Liczba drzwi 4
Liczba miejsc 5
Wymiary zewnętrzne Hyundai Elantra II Sedan
Długość 4450 mm
Szerokość 1700 mm
Wysokość 1395 mm
Rozstaw osi 2550 mm
Rozstaw kół - przód 1465 mm
Rozstaw kół - tył 1450 mm
Zwis przedni 890 mm
Zwis tylny 1010 mm
Wymiary wewnętrzne Hyundai Elantra II Sedan
Całkowita długość wnętrza kabiny 1865 mm
Wymiary bagażnika Hyundai Elantra II Sedan
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 390 l
Szkic techniczny Hyundai Elantra II Sedan

Publikacje o Hyundai Elantra

Newsy o Hyundai Elantra