Szukaj

Informacje o Jaguar F-Pace SUV Facelifting 2.0 D 204KM 150kW od 2020

Lata produkcji: 2020 – teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe
Produkowany od roku 2016 Jaguar XF to średniej wielkości luksusowy crossover SUV (segment I, klasa premium). Poprzedzony mającą miejsce w roku 2013 premierą prototypu C-X17, na którym wzorowana jest finalna wersja. Jaguar F-Pace został pierwszym SUV-em w historii brytyjskiej marki. Auto jest powiązane także z Jaguarami XE i XF, nie tylko zachowując zastosowaną u nich koncepcję stylistyczną marki (odpowiedzialnym za projekt F-Pace jest Ian Callum, szef designerów Jaguara), lecz również dziedzicząc od nich część rozwiązań technicznych, m.in. platformę podłogową Jaguar iQ Al.
czytaj więcej
Powagosław

To w końcu się stało – Jaguar stał się kolejną ekskluzywną marką ze swoim pierwszym SUV-em. W oczekiwaniu (i towarzyszących mu obawach) na terenówkę Ferrari, cieszmy się tym stonowanym, eleganckim, dobrze wpisanym w nową stylistykę Jaguarów pojazdem.

~Powagosław
Luzacjusz

To taki samochód, w przypadku którego nie chodzi o to, czy mi się podoba, czy nie. Nawet mi się podoba. Ale widzę w nim trochę ofiarę aktualnej mody na pseudoterenówki. Niech Jaguar ma. Szejkowie kupią. Historia oceni. 

~Luzacjusz
Produkowany od 2020 roku
Pojemność skokowa 1997 cm3
Typ silnika diesel
Moc silnika 204 KM (150 kW) przy 4250 obr/min
Maksymalny moment obrotowy 430 Nm przy 1750-2500 obr/min
Montaż silnika z przodu, poprzecznie
Doładowanie turbosprężarkowe
Umiejscowienie wałka rozrządu DOHC
Liczba cylindrów 4
Układ cylindrów rzędowy
Liczba zaworów 16
Stopień sprężania 15,5 : 1 : 1
Średnica cylindra × skok tłoka 83 x 92,3 mm
Zapłon samoczynny
Typ wtrysku bezpośredni Common Rail
Rodzaj skrzyni Automatyczna
Napęd 4x4 Dostępny
Liczba stopni 8
System start&stop Dostępny

Usterki Jaguar F-Pace

Liczba wpisów: 3
Delikatne drganie zagłówka
  • Jaguar F-Pace SUV 2.0 i4 250KM 184kW 2017-2020
  • wnętrze
  • usterka fabryczna
Usterkę polega na delikatnym drganiu zagłówka siedzenia kiedy zatrzymujemy pojazd, jest to bardzo dokuczliwe kiedy stoimy w korkach, na światłach. Nie spotkałem się z taką wadą drgania w żadnym samochodzie nawet w najtańszych modelach aut. Po zgłoszeniu usterki diler twierdzi, że wszystkie modele benzynowe tak mają UWAGA !!! przed zakupem pojazdu koniecznie odpal samochód oprzyj głowę o zagłówek i sprawdź czy są delikatne drgania. ( ważne nie na biegu jałowym N tylko na D z wciśniętym sprzęgłem ) Usterkę zgłosiłem zaraz po odebraniu pojazdu z salonu i przejechaniu 10 metrów handlowiec odpowiedział samochód się rozjeździ. Przejechałem 3 tyś i się nie rozjeździł drganie cały czas występuje. Albo ten model tak ma albo diler opowiada bajki, jeśli jesteś użytkownikiem pojazdu daj znać czy masz podobny problem.
Oczekuje na rozwiązanie
Drgania karoserii w czasie jazdy
  • Jaguar F-Pace SUV 2.0 iD4 240KM 177kW 2017-2020
  • układ napędowy
  • 30 tys. km
Drgania całym autem występują tylko na zimnym silniku, po nocy Jak odpalę auto rano i wyjadę z podwórka to przez pierwsze 10km występują drgania w monecie dodawania gazu. Tak jak by nie były koła wyważone. Po 10km problem ustępuje. Podejrzewam konwerter w skrzyni biegów. Swoje podejrzenia opieram na wieloletnim doświadczeniu prowadzenia warsztatu samochodowego. Typowe objawy dla automatycznych skrzyń. Ale żeby po tylu kilometrach???
Oczekuje na rozwiązanie
Rozrząd
  • Jaguar F-Pace SUV
  • silnik
  • usterka fabryczna
Występowanie usterki:
Tak 1
Nie 0
Opóźnienie zapłonu przy zimnym silniku, usterka fabryczna, ale nie chcą wymieniać
Jaguar F-Pace SUV Facelifting
Aktualnie przeglądasz Jaguar F-Pace SUV Facelifting