Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Land Rover Discovery I

Land Rover Discovery I
Lata produkcji: 1989 - 1998
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Luksusowy SUV (segment I) o właściwościach terenowych produkowany od 1989 roku. Pozycjonowany pomiędzy surowym Defenderem i komfortowym Range Roverem. Pomysł stworzenia Discovery pojawił się na początku lat 80. Projekt o nazwie „Project Jay” został zrealizowany pod koniec dekady. Mimo niezbyt przychylnego przyjęcia przez motoryzacyjnych krytyków, model szybko stał się ikoną marki (ponad milion sprzedanych egzemplarzy), w czym niebagatelną rolę odegrał udział w rajdzie Camel Trophy. Obecnie, od 2010 roku na rynku dostępna jest czwarta generacja modelu.

Powagosław

Terenowym możliwościom Discovery można w pełni zaufać. Co poza tym? Ładna, elegancka sylwetka, a wewnątrz zadowalający komfort. To auto jest przykładem idealnych proporcji pomiędzy możliwościami jazdy na bezdrożach i użytecznością w codziennej eksploatacji.

~Powagosław
Luzacjusz

Na Discovery najbardziej lubię program o tym, jak pana Władka porywają kosmici, wszczepiają mu pod skórą taki czujnik i potem każą okradać monopolowy na osiedlu. Land Rover Discovery? Musi być świetny. Sama nazwa przyprawia mnie o ciarki na plecach.

~Luzacjusz

Land Rover Discovery I – wybierz silnik

Oceny Land Rover Discovery I

Ogólna ocena
4,28
Średnia dla segmentu 4,19
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(89%) NIE(11%)
ZALETY + Widoczność + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Układ jezdny
WADY - Koszty utrzymania - Drobne usterki - Wyciszenie

Wybrane oceny

P.D.
Land Rover Discovery I Terenowy
2.5 TD 113KM 83kW (1990-1998) 4,77
To samochód marzeń dla małych chłopców (wiek 30-90) nic nie jest w stanie zniechęcić do tego auta. Największą jego wadą jest kooorrrozzjaa!!!!! W tych samochodach nie ma fabrycznej konserwacji (tak jak w dawnych czasach w 125p) Jeżeli ktoś zaniedba to po kilku latach się zaczyna: brak podłogi, progów, wszystkie elementy łączenia aluminium i stali nie istnieją!! sama rdza i biały proszek karoseria trzyma się chyba z miłości do kierowcy bo te...
dodano 12 lat temu przez P.D.
Grzmocik
Land Rover Discovery I Terenowy
2.5 TD 113KM 83kW (1990-1998) 4,38
Samochód miałem 3 lata. Dwie najszczęśliwsze chwile związane z tym samochodem to dzień zakupu i dzień sprzedaży. Przez 3 lata codziennego użytkowania nie mogę złego słowa powiedzieć, nie zaskoczył mnie awaria, ceny serwisu groszowe. Jednak samochód ma jedną wadę. Gnije od rdzy. Gniją nadkola, gnije podłoga, gnije rama. Gdyby nie rdza, nie chciałbym innego samochodu.
dodano 6 lat temu przez Grzmocik
Leszek
Land Rover Discovery I Terenowy
2.5 TD 113KM 83kW (1990-1998) 4,69
Nie do zdarcia. Niebanalny, klasyczny samochód (podobno kombi), który pozwala cieszyć jazdą zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Zimą - REWELACJA !!! Zasp o wysokości do 50-60 cm w zasadzie nie zauważa. Czujesz się w nim bardzo bezpiecznie, a nieodśnieżona droga przestaje być jakimkolwiek problemem...
dodano 6 lat temu przez Leszek

Dane techniczne Land Rover Discovery I

Moc silników 111–182 KM
Pojemność silników 2,0–3,9 l
Prędkość maksymalna 148–171 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,5–18,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Land Rover Discovery I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 203
Koszt ogólny 41,82 PLN
ON43.01 PLN
Wydatki serwisowe 54,68 PLN Pozostałe wydatki 12,59 PLN

Publikacje o Land Rover Discovery

Newsy o Land Rover Discovery