Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Land Rover Discovery w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Land Rover Discovery I

Land Rover Discovery I
Lata produkcji: 1989 - 1998
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Luksusowy SUV (segment I) o właściwościach terenowych produkowany od 1989 roku. Pozycjonowany pomiędzy surowym Defenderem i komfortowym Range Roverem. Pomysł stworzenia Discovery pojawił się na początku lat 80. Projekt o nazwie „Project Jay” został zrealizowany pod koniec dekady. Mimo niezbyt przychylnego przyjęcia przez motoryzacyjnych krytyków, model szybko stał się ikoną marki (ponad milion sprzedanych egzemplarzy), w czym niebagatelną rolę odegrał udział w rajdzie Camel Trophy. Obecnie, od 2010 roku na rynku dostępna jest czwarta generacja modelu.

Terenowym możliwościom Discovery można w pełni zaufać. Co poza tym? Ładna, elegancka sylwetka, a wewnątrz zadowalający komfort. To auto jest przykładem idealnych proporcji pomiędzy możliwościami jazdy na bezdrożach i użytecznością w codziennej eksploatacji.

~Powagosław

Na Discovery najbardziej lubię program o tym, jak pana Władka porywają kosmici, wszczepiają mu pod skórą taki czujnik i potem każą okradać monopolowy na osiedlu. Land Rover Discovery? Musi być świetny. Sama nazwa przyprawia mnie o ciarki na plecach.

~Luzacjusz

Land Rover Discovery I – wybierz silnik

Dane techniczne Land Rover Discovery I

Moc silników 111–182 KM
Pojemność silników 2,0–3,9 l
Prędkość maksymalna 148–171 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,5–18,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Land Rover Discovery I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 203
Koszt ogólny 41,82 PLN
ON43.01 PLN
Wydatki serwisowe 54,68 PLN Pozostałe wydatki 12,59 PLN

Publikacje o Land Rover Discovery

Newsy o Land Rover Discovery

AUTOCENTRUM.PL S.A.