Szukaj

Informacje o Land Rover

Land Rover to założone siedemdziesiąt lat temu w Wielkiej Brytanii przedsiębiorstwo motoryzacyjne, znane jako producent samochodów terenowych. Należy do koncernu Jaguar, razem z którym został wcielony do indyjskiego Tata Motors w 2008 roku. Obecnie w katalogu marki znajdziemy modele, takie jak Discovery, Range Rover Sport i Range Rover Evque.

 

Land Rover – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Land Rover

Sprawdź co kierowcy
myślą o Land Rover

Oceny Aut 662 oceny

3,1
~żegnaj freelanderku
Hard Top 1.8 i 16V 117KM 86kW
Land Rover Freelander I
W przypadku tego samochodu maksyma "jak dbasz, tak masz" nie ma racji bytu. Można chuchać, dmuchać, wymieniać na czas, a i tak coś się spierdzieli. Wizyta w warsztacie minimum 1x w miesiącu. Konstruktorzy zabili sukces tego modelu stosując niepotrzebnie wydumane rozwiązania. Gdyby nie nadmierna komplikacja układu napędowego byłoby to świetne auto - całkiem wygodne, całkiem przestronne i nadspodziewanie dzielne w terenie (tak, tak! Użytkowałem to auto na co dzień w terenie na oponach A/T i byłem zaskoczony tym, co potrafi, a mam porównanie, gdyż jeździłem wcześniej klasycznymi terenówkami, do których wróciłem po tym nieudanym romansie z LR). Niestety, wydatki roczne na naprawy i wymiany na poziomie kilku tysięcy złotych spowodowały rozstanie na zawsze.
3,6
~Piotr
Terenowy 3.0 D 245KM 180kW
Land Rover Discovery IV
Rok po ostatniej ocenie tutaj - około 28k km więcej niestety musze dopisać pare krytycznych uwag. Rok temu zakończyłem wpis na konserwacji ramy i jakiś naprawach w zawieszenie (Wpis od Piotra) . Chwile potem: Awaria kolektorów ssących - wymiana i naprawa obu około 10k PLN - potem 20k km spokojnej bezawaryjnej jazdy i zaczęło się: Podczas serwisu ogólnego - sugestia mechanika na remont zawieszenia - luzy i konieczność wymiany tulei i niektórych wahaczy - remont obydwu osi - 9750,00 PLN - po 4k PLN na jedna os - same tuleje i sworznie!. Dosłownie po kilu tygodniach po wyjeździe z warsztatu - restrick performance - przy około 280k km - nikt nie potrafił postawić diagnozy co się stało - przyjęto: uszkodzona turbina lewa - primary - koszt turbiny 5,8 k PLN - plus jakies dodatki 4.7 k PLN - łącznie ponad 10k PLN !!! - UWAGA … kontrolka Restrick Performance nie zgasła !!!! Po kolejnych testach i sprawdzaniu okazało się: Silnik jest zatarty na panewkach głównych i jednej korbowodowej !!!!!! Final - przy 288k km. - Wymiana walu korbowego, wraz z panewkami - regeneracja obu głowic - wraz z zaworami - popychacze hydrauliczne zużyte - wszystkie. - wymiana pompy oleju i pompy wody, - wymiana kompletnego rozrządu - - koszt 20k PLN Konkluzja - silnik przy 288k km po prostu umarł !!! pomimo bardzo systematycznemu serwisowi - dla niektórych to mało dla niektórych to dużo - dla mnie zdecydowanie za mało szczególnie po tym ile serca i pieniędzy włożyłem w utrzymanie tego samochodu. Podczas eksploatacji przez 4 lata i około 120k km wydałem łącznie na utrzymanie około 70k PLN - z czego około 20k PLN to była eksploatacja a prawie 50k PLN to naprawy i awarie. !!!!!! (dla zainteresowanych udostępnię kompletna listę - kowalpp @ gmail cm ) Powtórzę ponownie - wspaniały samochód pretendujący do bycia premium - ale niestety jakościowo SLABY ! - i piekielnie drogi w utrzymaniu.
2,4
~rostfrei
Hard Top 2.0 TD 112KM 82kW
Land Rover Freelander I
Omijajcie ten model freelandera z daleka nagminnie psujące się reduktory i wały napędowe starej konstrukcji z wiskozą ,tym co twierdzą że w zimie pokonują jakieś większe górki i zaspy tym samochodem to raczej wynika z ich fantazji latem wjedzie a w zimie tylko stoczy się w dół ,samochód nadaje się tylko do miasta i prostego terenu wszelkie próby pokonywania większych bezdroży w codziennym użytkowaniu kończą się sporymi wydatkami podzespoły bardzo delikatne wał po kompletnej regeneracji wytrzymuje w takim terenie 6 miesięcy koszt 2200zł,ogólnie nie ma w tym samochodzie części która by nie sprawiała problemów. Nie polecam.
Euro NCAP Logo
Najnowsze testy zderzeniowe modeli Land Rover przeprowadzone przez Euro NCAP.
Średnia ocena