Szukaj

Informacje o Land Rover

Land Rover to założone siedemdziesiąt lat temu w Wielkiej Brytanii przedsiębiorstwo motoryzacyjne, znane jako producent samochodów terenowych. Należy do koncernu Jaguar, razem z którym został wcielony do indyjskiego Tata Motors w 2008 roku. Obecnie w katalogu marki znajdziemy modele, takie jak Discovery, Range Rover Sport i Range Rover Evque.

 

Land Rover – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Land Rover

Sprawdź co kierowcy
myślą o Land Rover

Oceny Aut 758 ocen

4,7
~Tom
Land Rover Discovery Sport
SUV Facelifting 2.0 204KM 150kW
Daje max ocenę bo samochód spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieje. Jedyny mankament to chyba większa utrata wartości wzgld niemieckich konkurentów. Szukałem SUVa, która nie będzie zbyt duży a jednocześnie zapakuję 4 osobową rodzinę, (duży wzrost pasażerów) nie zakopie się na byle trawniku, pociągnie nieco cięższą przyczepę i da się załadować trochę towaru okazjonalnie. Auto jest ciche, bardzo wygodne (choć trzymanie boczne foteli rozczarowuje w porównaniu do np. BMW), zdolne do przemieszczania się autostradami (optymalna prędkość to ok 150 km/h). Dzięki sporemu realnemu prześwitowi dziury, krawężniki itp Cię nie interesują. Użytkuje przez rok więc nic jeszcze nie wyszło, na razie baaardzo zadowolony.
2,9
~Zbigniew
Land Rover Range Rover Sport II
SUV 3.0 SDV6 292KM 215kW
Samochód pełen wad: po pierwszym przeglądzie zdiagnozowany wyciek oleju naprawa gwarancyjna trwa prawie miesiąc. Następnie podczas wjazdu tyłem do wody samochód nabiera wody zalewa kompresor i moduł sterowania hakiem serwis Intel Welm Bielsko Biała uznaje naprawę modułu sterowania hakiem holowniczym natomiast za kompresor muszę zapłacić mimo to że samochód jest na gwarancji . Serwis w Katowicach stwierdza , że zawór odpływu wody jest wadliwie zamontowany co spowodowało załamie samochodu . Reklamacja w Warszawie - zero skuteczna. Przy 70 tyś przebiegu konieczna wymiana tylnego mostu. Nie wspomnę o drobnych usterkach.
4,2
~Adam
Land Rover Range Rover III
SUV 4.4 TDV8 339KM 249kW
Rangę Rover to samochód który jednocześnie kochasz i nienawidzisz ;). Dla kupujących warto zaznaczyć że auto miało w sumie 3 wersje. Początkowa za czasów bmw (silnik 2,9 ON, 4,4 benzyna + 5b automat), środkowa za czasów jaguara (ta z dieslem 3,6 + 6b automat) - chyba najmniej problemowa, i wreszcie na najnowsza produkowana przez 2 lata, 4,4 diesel + skrzynia 8hp. Samochód wyjątkowy i wyróżniający się. JAzda tym autem to coś czego nie doświadczysz w żadnym innym. Auto płynie po drodze, jest bardzo stabilne, wygodne i swietnie się prowadzi. Dodatkowo ma całkiem niezłe właściwości terenowe. Niestety koszty utrzymania są ogromne. Samochód który fajnie jest raz w życiu mieć, ale chyba drugi raz bym nie kupił. Jak już to samochód ze środkowego liftu, 3,6 diesel lub benzyna i skrzynia 6b. Wtedy stosunek jakości do ceny jest dużo lepszy. Klimat w środku jest świetny ale niestety jak na 2011 rok jest bardzo mocno archaiczny. Zegary niby cyfrowe ale możliwości konfiguracji i wyświetlania czegokolwiek poza samymi zegarami - zerowe. Spalanie zaskoczyło mnie pozytywnie. Najgorzej jest oczywiście w mieście gdzie trzeba te 3 tony co chwile rozpędzać. Spokojna jazda w trasie to wynik nawęt ok 7-8 litrów. Na autostradzie 9-10 przy normalnej jeździe. Miasto zależy od nogi 12-13 ale przy dynamicznej jeździe nawet 17. Duży plus za ogromny zbiornik paliwa.
Euro NCAP Logo
Najnowsze testy zderzeniowe modeli Land Rover przeprowadzone przez Euro NCAP.
Średnia ocena