Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Land Rover Discovery
Wybierz inny model

Land Rover Discovery w pigułce

Land Rover Discovery w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Land Rover Discovery

Lata produkcji 1989 - teraz
Segment: Crossovery/SUVy/Terenowe

Luksusowy SUV (segment I) o właściwościach terenowych produkowany od 1989 roku. Pozycjonowany pomiędzy surowym Defenderem i komfortowym Range Roverem. Pomysł stworzenia Discovery pojawił się na początku lat 80. Projekt o nazwie „Project Jay” został zrealizowany pod koniec dekady. Mimo niezbyt przychylnego przyjęcia przez motoryzacyjnych krytyków, model szybko stał się ikoną marki (ponad milion sprzedanych egzemplarzy), w czym niebagatelną rolę odegrał udział w rajdzie Camel Trophy. Obecnie, od 2010 roku na rynku dostępna jest czwarta generacja modelu.

To chyba najbardziej radykalna przemiana stylistyczna w historii Discovery. Prawie całkiem zniknęły kanty, są za to opływowe kształty i wspólny język z obecnymi Range Roverami. Efekt? Dobry? Nawet bardzo.

~Powagosław

Discovery nie jest już samochodem, którego można ułożyć z klocków w Minecrafcie. Teraz jest Disco very, very okrągłe. Kupuję tę prezencję, ale żal po kubiczności i kwadratowości jego wszystkich poprzedników trudno ukoić.

~Luzacjusz

Dane techniczne Land Rover Discovery

Moc silników 111–375 KM
Pojemność silników 2,0–5,0 l
Prędkość maksymalna 148–215 km/h
Przyspieszenie 0-100 7,1–18,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Land Rover Discovery
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 382
Koszt ogólny 46,60 PLN
ON42.75 PLN
PB71 PLN
Wydatki serwisowe 30,92 PLN Pozostałe wydatki 26,47 PLN

Publikacje o Land Rover Discovery

Newsy o Land Rover Discovery