Szukaj

Informacje o Lexus LC Coupe Facelifting

Lata produkcji: 2020 – teraz
Segment: Auta sportowe
Lexus LC to produkowany od roku 2017 luksusowy samochód sportowy typu grand tourer (segment G). Po siedmioletniej przerwie od zaprzestania produkcji poprzedniego GT Lexusa - modelu SC, japońska marka wróciła do tej klasy aut. Pierwowzorem koncepcyjnym modelu był prototyp z roku 2012 – LF-LC Concept. Samochód został zaprojektowany przez Tadao Moriego. W wersji produkcyjnej został zbudowany na zmodyfikowanej dla Lexusa platformie podłogowej Toyota New Global Architecture (TNGA platform) – Global Architecture for Luxury vehicles, podobnie jak Lexus LS. Lexus LC był wiele razy nagradzany, m.in. tytułem Car Design of the Year w roku 2017.

 

Podczas prac rozwojowych, najważniejsze dla Lexusa było zachowanie istoty oryginalnej koncepcji stylistycznej modeli LF-LC i stworzenie flagowego coupe reprezentującego radykalne, charakterystyczne dla marki Lexus wzornictwo.
Bardzo istotne jest to, czego nie widać – nowy LC jest pierwszym modelem zbudowanym na płycie podłogowej Lexus Global Architecture – Luxury, która zapewnia nisko położony środek ciężkości i optymalny rozkład masy. Te cechy przekładają się na nadzwyczajne własności jezdne, stateczność i wrażenia z jazdy, których klienci oczekują od prestiżowego coupe.

czytaj więcej
Powagosław

Młode marki, takie jak Lexus – nieobciążone historią, tradycjami i linią, którą muszą się trzymać, by zadowolić tych, którzy kupują to, czym zawsze jeździło się w ich rodzinie, mogą czasem pozwolić sobie na szaleństwo i ryzyko. LC wygląda zupełnie niesamowicie – w całości i detalach.

~Powagosław
Luzacjusz

Podobno zostawia za sobą gwiezdny pył. Podobno Japończycy odebrali sygnał z kosmosu i dostali podpowiedź od inżynierów z obcej cywilizacji. Z całą pewnością najbardziej spektakularne dzieło projektantów Lexusa. A ci, jak sami wiecie, nie zawsze mieli wenę.

~Luzacjusz

Lexus LC Coupe Facelifting – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Liczba drzwi 2
Liczba miejsc 4
Średnica zawracania 10,6 m
Długość 4770 mm
Szerokość 1920 mm
Wysokość 1345 mm
Rozstaw osi 2870 mm
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 172 l
Lexus LC Coupe Facelifting
Aktualnie przeglądasz Lexus LC Coupe Facelifting