Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Lexus LC

Lata produkcji: 2017 - teraz
Segment: Auta sportowe

Luksusowy sportowy samochód typu grand tourer (segment G) produkowany od 2017 roku. Powrót Lexusa do tej klasy po siedmiu latach od zakończenia produkcji modelu SC, poprzedniego GT japońskiej marki. Koncepcyjnym pierwowzorem tego samochodu był prototyp LF-LC Concept z 2012 roku. Jego projektantem jest Tadao Mori. LC w wersji produkcyjnej powstał na zmodyfikowanej dla Lexusa płycie podłogowej Toyota New Global Architecture (TNGA Platform) - Global Architecture for Luxury vehicles, którą dzieli m.in. z Lexusem LS. Wielokrotnie nagradzany: m.in. Car Design of the Year w 2017 roku.

 

Podczas prac rozwojowych, najważniejsze dla Lexusa było zachowanie istoty oryginalnej koncepcji stylistycznej modeli LF-LC i stworzenie flagowego coupe reprezentującego radykalne, charakterystyczne dla marki Lexus wzornictwo.
Bardzo istotne jest to, czego nie widać – nowy LC jest pierwszym modelem zbudowanym na płycie podłogowej Lexus Global Architecture – Luxury, która zapewnia nisko położony środek ciężkości i optymalny rozkład masy. Te cechy przekładają się na nadzwyczajne własności jezdne, stateczność i wrażenia z jazdy, których klienci oczekują od prestiżowego coupe.

Powagosław

Młode marki, takie jak Lexus – nieobciążone historią, tradycjami i linią, którą muszą się trzymać, by zadowolić tych, którzy kupują to, czym zawsze jeździło się w ich rodzinie, mogą czasem pozwolić sobie na szaleństwo i ryzyko. LC wygląda zupełnie niesamowicie – w całości i detalach.

~Powagosław
Luzacjusz

Podobno zostawia za sobą gwiezdny pył. Podobno Japończycy odebrali sygnał z kosmosu i dostali podpowiedź od inżynierów z obcej cywilizacji. Z całą pewnością najbardziej spektakularne dzieło projektantów Lexusa. A ci, jak sami wiecie, nie zawsze mieli wenę.

~Luzacjusz

Lexus LC – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Lexus LC

Moc silników 354–471 KM
Pojemność silników 3,5–5,0 l
Prędkość maksymalna 250–270 km/h
Przyspieszenie 0-100 4,7–4,9 s
Lexus LC
Aktualnie przeglądasz Lexus LC