Szukaj

Informacje o Mercedes MB-100

Lata produkcji: 1989 – 1995
Segment: Dostawcze

Mercedes MB-100 – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Mercedes MB-100

Liczba ocen: 51
Ogólna ocena
4,0 /5 Średnia dla segmentu 3,8
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(96%)

Zalety

+ Widoczność + Silnik + Stosunek jakość/cena

Wady

- Układ jezdny - Skrzynia biegów - Wyciszenie

Wybrane oceny

4,5
[email protected]
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
Mercedes MB-100 I
Zacznę od minusów. Auto nie jest ładne, taki kwadrat na kółkach. Odstaje tez od współczesnych dostawczaków pod względem wyposażenia. Ale teraz plusy. Auto bezstresowe, wsiadasz i jedziesz (trzeba tylko pamiętać o paliwie). Kumpel ma praktycznie nowe Renault, i nie wie kiedy stanie w trasie ( a staje, oj staje mu autko w trasie). Pod względem niezawodności rewelacja. Auto osadzone jest na ramie, więc naprawdę jest to czołg. Ogólnie nie polecam jednak go do transportu ciężarów po 2 tony. Okazjonalnie można przewieść, ale na codzień lepiej kupić coś przystosowanego pod to. Jak go kupowałem kilka lat temu. To wszyscy odradzali mi MB100. Mówili, że to nie mercedes i takie tam. Efekt jest taki, że leję do niego paliwo i śmigam. A oni ze swoimi transitami i VW stoją po warsztatach. Ważne, żeby kupić auto w dobrym stanie. Ja trafiłem z niemieckich służb drogowych gdzie wozili tym maszynę do malowania pasów. U mnie będzie jeszcze długo, średnio robię po 12 tyś rocznie. Więc nie do zajeżdżenia.
3,3
[email protected]
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
Mercedes MB-100 I
Pomimo tego że dał mi w kość i pociągnął mnie po kieszeni dość znacznie to lubie go,choć miałem mieszane uczucia i myślałem o sprzedaży.Trzeba wziąć pod uwage że to jest "dziadek"jeśli patrzeć pod kątem przebiegu.Jeśli ktoś się zdecyduje na takie auto musi sie liczyć z naprawami.Jechałem nim ponad 700 km bez grama oleju(nie sprawdziłem a był wyciek)i nic,na wywalonym łożysku i piaście przejechał ponad 1000 km i nie stanął-dzielny "dziadek".Może nie jest najpiękniejszy ale to ma jezdzić i zarabiać
4,2
~Mariusz
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Mercedes MB-100 II
Jak dla mnie najważniejsze - wsiadam i jadę, bez obaw o awarię na drodze. Jazda tym autem uspakaja i relaksuje. Nie jest demonem prędkości ani krzykiem designu ale ma swój klimat z myszką :) Autko jest z 1993 roku teraz jest listopad 2015.. więc ma prawie 23 lata i sprawia wrażenie "młodziaka".