Oceny Mercedes MB-100 – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Najnowsze oceny Mercedes MB-100

~nemys@nemys.pl
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
Zacznę od minusów. Auto nie jest ładne, taki kwadrat na kółkach. Odstaje tez od współczesnych dostawczaków pod względem wyposażenia. Ale teraz plusy. Auto bezstresowe, wsiadasz i jedziesz (trzeba tylko pamiętać o paliwie). Kumpel ma praktycznie nowe Renault, i nie wie kiedy stanie w trasie ( a staje, oj staje mu autko w trasie). Pod względem niezawodności rewelacja. Auto osadzone jest na ramie, więc naprawdę jest to czołg. Ogólnie nie...
3,3
~ralf51@wp.pl
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
Pomimo tego że dał mi w kość i pociągnął mnie po kieszeni dość znacznie to lubie go,choć miałem mieszane uczucia i myślałem o sprzedaży.Trzeba wziąć pod uwage że to jest "dziadek"jeśli patrzeć pod kątem przebiegu.Jeśli ktoś się zdecyduje na takie auto musi sie liczyć z naprawami.Jechałem nim ponad 700 km bez grama oleju(nie sprawdziłem a był wyciek)i nic,na wywalonym łożysku i piaście przejechał ponad 1000 km i nie stanął-dzielny...
~Mariusz
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Jak dla mnie najważniejsze - wsiadam i jadę, bez obaw o awarię na drodze. Jazda tym autem uspakaja i relaksuje. Nie jest demonem prędkości ani krzykiem designu ale ma swój klimat z myszką :) Autko jest z 1993 roku teraz jest listopad 2015.. więc ma prawie 23 lata i sprawia wrażenie "młodziaka".
4,1
~rabi
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Mały, głośny, wolny i niewygodny ale bardzo go polubiłem. Nie było żadnych poważnych awarii i zawsze wracał do domu (do momentu aż pewien zły człowiek wyjechał mu pod koła) Jeździ na wszystkim co mu się wleje, nie psuje się bo nie ma co się w nim zepsuć - goły silnik na ramie. Biorąc pod uwagę jego cenę - zwracał mi się cały co miesiąc.
~Marko
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Pewnie są lepsze busy ale ja jestem z niego zadowolony .Zaraz po zakupie chciałem go sprzedać. Zczasem jednak przyzwyczaiłem się i polubiłem to autko .Jest niezawodny a to dlamnie wielka zaleta . Często muszę jeżdzić po zaśnieżonych drogach a w takich warunkach MB radzi sobie doskonale
2,2
~Fan MB
Furgon 2.4 D 75KM 55kW
Jako autko używane raz w tygodniu , tak na 100 km. OK. Dalej się nie wybierajcie.....Brak części i za......e drogje.Zamienniki nie istnieją.Zimą tylko garaż. Pompa , zawieszenie , układ kierowniczy , itp.to lipa.BADZIEW
~Wojciech
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
Vw transporter, to przy nim zabawka. Potrafi przewieźć ponad 2 tony (ładowność nominalna 780 kg!!!). Mój ma już 16 lat (1989) i przypuszczam, że pojeździ jeszcze drugie tyle. Ten samochód będzie Twoim najlepszym przyjacielem pod warunkiem, że będziesz o niego DBAŁ!!!Silnik super, skrzynia ok, zawieszenie komfortowe jak w E-klasie, blachy bdb.
~Tomek
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
Mój kuzyn ma Sprintera i choćby mnie błagał to bym się z nim nie zamienił. Po przejechaniu 360000km silnik zachowuje się jakby przejechał 36km. Auto jest niesamowite! Strach mnie bierze, jak zeżre go rdza, bo drugiego takiego auta (nawet wśród najnowszych i najdroższych aut dostawczych) nie ma!!!!!!
~Janusz z rudy śląskiej
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
wcześniej jeźdźiłem tarpanem dieslem - było to auto mocniejsze i ekonomiczniejsze ale bardzo awaryjne- dlatego mercedes mimo że pali ok.2 litrów więcej to jestem z niego ,,narazie" bardzo zadowolony . wolę nim jechać nawet do sklepu niż osobówką. mercedes to firma!!
3,5
~randal@go2.pl
Furgon 2.4 D 72KM 53kW
Chociaż samochód (jego zawieszenie) sprawia czasami sporo problemów to lubię go. Całkiem dobrze się nim jeździ, sporo można załadować i zawsze uciągnie. Przedni napęd przydaje się zimą. Stary silnik, taki jak był w mercach w123 (beczka) lekko zmodyfikowany przez hiszpanów jest bardzo wytrzymały, przejechane 206tyś km i nie jest zuzyty!!! Trzeba zaglądać pod podwozie i regularnie smarować a nie będzie większych problemów. Aha i nie trzaskać...
Mercedes MB-100