Szukaj

Informacje o Mercury

Część koncernu Ford, zajmująca się produkcją i sprzedażą samochodów luksusowych z niższej półki. Firma została stworzona, aby wypełniać lukę pomiędzy ekskluzywnymi Lincolnami a przystępnymi cenowo Fordami. W latach 70-tych i 80-tych pojazdy Mercury były sprzedawane nawet w liczbie pół miliona egzemplarzy rocznie. Kilka lat później popyt na auta ze środkowej półki zaczął stopniowo maleć i w 2011 zakończono produkcję, likwidując markę.

czytaj więcej

Mercury – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Mercury

Sprawdź co kierowcy
myślą o Mercury

Oceny Aut 31 ocen

4,6
~Tomasz Torn
Mercury Villager II
Minivan 3.3 170KM 125kW
Długo bym musiał pisać - jeździłem modelem produkowanym w 92/93 , 93, 94 i 95. 1995 to pełen elektronik - uchylne boczne okna itp Cyfrowa tablica nie bardzo mi jednak odpowiada. Przejechałem Villagerami kilkaset tysięcy kilometrów łącznie. No i nie mogę się od nich "uwolnić". Rewelacyjny silnik. Płynnie działająca skrzynia. Najlepszy model tego auta z 1994 roku i w tym też modelu najlepsza blacha. Bardzo wygodne kapitańskie fotele. Można jechać tysiąc i więcej kilometrów bez zmęczenia. Trzy litry przyspieszają niesamowicie, jedynie na skrzynię automatyczną trzeba uważać by nie przeciążać jej szybkim przyspieszeniem.
4,2
~luk
Mercury Villager I
Minivan 3.0 151KM 111kW
Produkcja Nissan Ford ale szyld Mercury, auto z japońskimi częściami (mechanika, silnik, skrzynia) amerykańskim pomysłem, wyglądem i blachami. Jest to chyba jedyny van USA w tych gabarytach niezbyt długi, nie za szeroki jak voyagery, bardziej porównywalny z europejskimi, jak evasion czy też pseudo usa - sintra, lub koreański hyundai trajet, ale Villager jest na zawieszeniu słynnej Maximy co sprawia że trakcja i pewność jazdy jak na vana ogromna.
4,6
~zbysze kom. 607817696
Mercury Sable II
Sedan 3.8 140KM 103kW
bardzo ładny kształt karoserii, dużo miejsca wewnątrz.bardzo wygodny bagażnik-dwa miejsca siedzące w nim z pasami... to jest oczywiście kombi. ciekawy wygląd -zwłaszcza wieczorem-przednich lamp...,na tylnych błotnikach boczne,czerwone lampki-to też jest bardzo fajne... jest bardzo zwinny w parkowaniu.