Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

Daroo, 16 lat temu
Silnik 1.4 i.e. 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Alfa Romeo 145 1.4 i.e. 90KM 66kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Kolejne potwierdzenie że włosi potrafia narysować ładne linie. Poprostu Alfa!
Auto ponadprzeciętne. Po 12 latach zwraca uwagę swoimi kształtami. Wiele osób pyta o to auto. Wyróżnia się z tłumu wyglądem i dźwiękiem(silnika).
silnik boxer po remoncie kapitalnym gdyz auto miało lpg założone od nowosci.widocznie moze dlatego wytrzymał tylko 260tyś km. 10tyś które ja przejechałem po remoncie bez usterek.mam nadzieje że kolejne 260tyś przede mna:)
albo taki egzemplarz albo tak maja chodzić. problem z wrzucaniem trójki.nie wiem nie jeździłem inna alfa. od czasu do czasu trzeba pomęczyć sie ze wstecznym. ale podoba mi się piątka.nie trzeba jej szukać u pasażera na kolanach. Da sie nia jechać nawet 35km/h po prostej drodze:)
niezły.troche mało skrętna na parkingach ale jest wspomaganie.jeżeli amortyzatory sa okej to mozna nia szybko wchodzic w zakręty itp.
we wszystkie strony dobra. mam przyciemnione szyby dlatego w nocy cofanie nie jest już takie przyjemne. Jedna żarówka cofania słabo oświetla widoczność do tyłu ale planuję założyć czujniki cofania:)
Oryginalna deska, ponadczasowa.Trochę za nisko radio, w nocy trzeba go szukać. Za długa dźwignia zmiany biegów dlatego przykróciłem i jest okej:)
Mimo że ma kratki nadmuch na szyby w drzwiach nie potrafi odparować bocznych szyb.Z przednia też są kłopoty. Nagrzewanie wnętrza w porządku.Brak klimy w tym egzemplarzu odczuwalny latem:(
wydaje mi się że siedzę w aucie o klasę większym albo dwie. Z tyłu też sporo miejsca a przecież to małe autko
Jest cicho jak toczę się na luzie:) Silnik warrrrczy ale to chyba o to chodzi. Troszke tłuką się plastiki ale trzeba poświecić chwilę ze śrubokrętem i można to opanować:)
Jak na boxera (na gazie) to chyba jest oszczędny? Na benzynie nie próbowalem bo jak jest lpg to po co przepłacać?
Cena śmiesznie niska w stosunku do rocznika. Auto nie doceniane ze względu na swoją egzotyczność. Większość modeli bogato wyposażona
To mit że to auto bardzo usterkowe!!! Zepsuło się światło cofania ale sie naprawiło samo:) Mam ją dopiero rok więc dużo usterek nie było i oby tak dalej.
Poważnych usterek nie było poza jedną: padł silnik. Remont ok 4tyś. w ASO wołali 12tyś! Dostępność części (w Rzeszowie) dobra, ceny średnie.Od momentu kiedy zrobiłem silnik brak usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i.e. 90KM 66kW [l/100km]

9,8