Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

Michał Kwiatkowski, P-ń, mkwiat@inetia.pl, 23 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 103KM 76kW
Rok produkcji 1995
Alfa Romeo 145 1.6 i.e. 103KM 76kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Wspaniałe autko! Agresywna, wciąż atrakcyjna stylistyka, doskonały silnik i zawieszenie. Nie jest to jednak auto dla każdego. Służy dawaniu przyjemności i satysfakcji z jazdy i bardzo trudno jest nim tak po prostu beznamiętnie przemieszczać się z punktu A do punktu B (dlatego takie wysokie zużycie paliwa ;-)
Bez komentarza... Tego trzeba doświadczyć organoleptycznie! Fantazja!(jednak jest mały komentarz ;-)
Wsteczny wchodzi opornie. Czasami skrzynka nie nadąża za temperamentem silnika i moim.
Doskonały! Uwielbiam oglądać w lusterku przerażone twarze kierowców wjeżdżających w zakręt z tą samą prędkością co ja i próbujących się w tym zakręcie utrzymać...
Jedyny mankament to zewnętrzne lusterka - mało w nich widać.
Bez zarzutu. No może niezbyt wygodnie włącza się wycieraczkę tylnej szyby, ale po włączeniu na dłużej jej spryskiwacza załącza się automatycznie.
Trochę długo trzeba czekać na gorące powietrze. Poza tym OK.
Za sterami i na fotelu pasażera super. Z tyłu też jest wystarczająca ilość miejsca (3 osoby na tylnej kanapie są już problematyczne, ale gdzie nie są?)
Dziwna kategoria jeżeli chodzi o Alfę ;)) Mojego boxerka jak tylko temperatura na to pozwala słucham przy otwartych oknach. Przy jeździe z dużymi prędkościami na duże odległości basowy pomruk staje się czasami nużący (przy baaardzo dużych odległościach).
W zakorkowanym mieście pożera paliwo w tempie 11l/100km, ale na trasie zadowala się od 7,5 do 8,5l. Ceny przeglądów i napraw nie są zbyt duże w porównaniu do innych marek.
OK. Szczególnie, że na rynku wtórnym można 145 kupić w bardzo rozsądnej cenie.
Zaraz na początku użytkowania musiałem wymienić moduł ze światłami awaryjnymi, zegarkiem i takimi różnymi guziczkami. Poza tym OK.
Odpukać. Nic, chociaż czasami mam problemy z immobiłajserem.
Alfa Romeo 145