Ocena kierowcy - Alfa Romeo 145

j23kasztanek@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 145 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : blacha w ocynku w mojej wersji zero rdzy.najbardziej byłem zaskoczony przestrzenią wewnątrz oraz układem hamulcowym.
ok
silnik tak sobie bez rewelacji ale również bez poważniejszych usterek. ostatnio zauważyłem ubytek płynu chłodniczego.
biegi dosyć ładnie wchodzą.jako minus bardzo głośne zmiany biegów.jak dla mnie za krótka jedynka i dwójka.
dziwnie się składa w zakrętach przy większej prędkości.bardzo głośna praca zawieszenia i złe tłumienie poprzecznych nierówności.ale jakoś i tak miło się jezdzi
bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach jak i w lusterkach 5+
niby wszystko ładnie pięknie ale piszczące łączenie nadmuchu do drzwi to lipa.na początku przeszkadzało mi że przełącznik kierunkowskazu jest za nisko ale teraz już się oswoiłem.eliminuje to przypadkowe włączenie.
w miarę szybko się nagrzewa.ale przednia szyba mogłaby lepiej być ogrzewana-środek szyby ma nadmuch ale boki są słabo nadmuchiwane.
jesteśmy z żoną bardzo mile zaskoczeni.z przodu dużo miejsca co jeszcze potęguje wklęsła(wycięta) deska.tutaj minus bardzo mały schowek.można tam upchnąć jedynie jakąś mapę lub książkę.z tyłu dość dużo miejsca na nogi i głowę. bagażnik może nie jest specjalnie przestronny ale do użytkowania na co dzień w zupełności starcza. na wakacje też można sporo rzeczy zapakować.jak na auto tej klasy 5+
do prędkości 80km/h da się spoko jechać(co nie oznacza że nie słychać silnika)od 100 to nie jest najlepiej słychać skrzynię, silnik, pęd powietrza tylko może w innej kolejności
spalanie w mieście jest dość wysokie u mnie wychodzi około 8l na 100km.trasa to jakieś 5lna100km przy prędkości 80km/h.jadąc szybciej to5,5-6lna100km.ceny części nie są drogie i większość rzeczy naprawi każdy mechanik.
myślę że jest to bardzo dobre auto. jest tanie w miarę oszczędne i ergonomiczne w stopniu zadowalającym.w porównaniu do golfa czy escorta to myślę że jest o niebo lepsze.design jest jedyny w swoim rodzaju i nie do porównania z wymienionymi markami
jest kilka wad które już były w trakcie kupna przeze mnie.od kiedy posiadam to auto to nic nie zauważyłem oprócz zbyt często przepalających się żarówek
pierwszą rzeczą był w trasie pęknięty przewód olejowy lecz nie wiem z jakiej przyczyny.jast też wyciek oleju spod miski oraz ubytek płynu chłodzącego.jak na moje oko auto niema przyśpieszenia takiego jakie powinno mieć.turbina chyba kwalifikuje się do regeneracji lub wymiany

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,6