Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

szymekzn@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Tylko Alfa Romeo się tak prowadzi,auto jedzie jak po szynach świetnie reagując na ruchy kierownicą.
Zawieszenie : Nasze krajowe drogi przyczyniają się do częstych przeglądów
Układ elektryczny : Źle umiejscowiony alternator,w którym pękła mi obudowa
Inne : Krótka żywotność sondy lambda obniżona dodatkowo przez instalację LPG
Bardzo fajne auto,w którym możemy z przyjemnością podróżować nawet w dalekie trasy.Bardzo lubię moją 146,ma swój charakter do tego jest po prostu piękna :) Reszta napisana jest już wyżej.
Silnik na wysokich obrotach daje dużo radości,dźwięk TS całkiem miły dla ucha...Instalacja LPG w tym aucie to sekwencja,spisuje się zarówno w trasie i jeździe po mieście, ale chcąc pojeździć agresywniej powyżej 4500 obrotów zawsze przełączam na benzynke na której odczujemy maksimum mocy.Auto ożywa przy 3000 do tej granicy to zwyczajna ''emerycka'' jazda ;) Mój maks tym autem to 200 km/h w cztery osoby na autostradzie... Dałbym 5 gdyby silnik był wg.mnie mniej przekombinowany...
Wszystko ok,trzeba wyczuć 1 i czasem zgrzytnie przy wstecznym,ale ten typ tak ma.
Auto zachowuje się doskonale.Bardzo czuły układ kierowniczy dostarcza bardzo pozytywnych wrażeń.Zawieszenie twarde niezbyt lubiące nasze drogi,ale przyczepność auta dobra.Znowu dałbym 5 jednak zawieszenie wymaga dość częstych oględzin i ewentualnych napraw.Podziękować możemy jedynie naszym drogom,ceny tych elementów przynajmniej znośne
Zastrzeżenia możemy mieć jedynie podczas cofania,musimy uważać.Tak to wszystko ok.
Tutaj jest po prostu wszystko na miejscu tam gdzie być powinno
W moim aucie brak klimatyzacji a wentylacja i ogrzewanie zwyczajnie dobre.
Miejsca dla czterech osób wystarczająco.Dla pięciu z tyłu będzie już mniej wygodnie jak w prawie każdym samochodzie.Cztery osoby mają doskonałe warunki a z przodu jest super nawet dla panów po 100 kg wagi i 190 cm wzrostu ;)
Wyciszenie dobre,silnik słyszymy zawsze,ale jest to przyjemne uczucie,powyżej 120 km/h robi się jeszcze milej :)
Hmm,przeciętnie,Autko lubi wypić jak na silnik o pojemności 1.6. po mieście jest to 10 l benzyny a 12 gazu.Przy sportowej jeździe mamy już wir w baku :) Tylko części i osprzęt silnika drogie i niezbyt dające się zastąpić tanimi zamiennikami tak to reszta normalnie.Co do ASO to możemy sobie darować bo ceny tam to kosmos,najlepiej znaleźć mechanika/serwis znający się na Alfach,gdzie często naprawiane są włoskie auta.
Cena za takie auto to 6-7.000 do 13.000 PLN.zdarzają się i taniej,ale wczesne roczniki (Boxer) i w raczej nie najlepszym stanie.Moim zdaniem za około 10.000 PLN możemy w kraju kupić auto w bardzo dobrym stanie od 1999 rocznika w górę.Alfa Romeo traci na wartości i raczej będą problemy ze sprzedaniem naszego auta za satysfakcjonującą nas kwotę.
Trzeba mieć się na baczności aby wszystko grało.Powiedzmy sobie jednak szczerze w jakim aucie nie psują się drobiazgi ? Daje tutaj 4 ale z minusem.
Do uniknięcia poważnych usterek musimy spełnić kilka warunków. Musimy jeździć z głową [ Alfa to nie Ferrari] pilnować przeglądów i wszystko na czas wymieniać.Podstawa to olej i nie wrzucanie silnika na wysokie obroty zaraz po odpaleniu,do tego wymiana kompletnego rozrządu na czas...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

9,5