Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

Obi-Wan, 13 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Karoseria ponieważ blacha ocynk Ogrzewanie i chłodzenie bardzo dobre no i silnik bdb osiągi na 1,6 tylko lubi obroty i później palifko :)
Zawieszenie : Delikatne i bardziej sportowe (czyli twardsze)
Pięknie się prezentuje dobre radyjko w środku i na orginalnych głośnikach idzie wydobyć niezły bass
Silnik pierwsza klasa 1,6 i takie osiągi jest naprawdę dobrze ma zryw i chęć do życia i piękny dźwięk
Biegi ładnie wchodą wycieków zgrzytów nie ma, świeżo po odpaleniu zanim się wrzuci R to lepiej na hama nie ciągnąć tylko trzymiąć na sprzęgle wrzucić np 3 i 1 a później R wskoczy ładnie, na siłe to tylko można rozwalić coś
jest bardzo dobry jak narazie tylko prawy przegub był wymieniany czasem przymuli na 1 więc w nim jest taka zasada najpierw gaz a później puszczaj sprzęgło równocześnie to robiąc musi się jakby bujnąć trochę to dziwne ale jak się zrobi tak jak pisze to nie ma bata ruszy się żwawo albo z piskiem xD
Trochę przeszkadzają przednie belki od szyby z przodu i tylnia szyba do której się idzie przyzwyczaić znam to z Lanci Delty II więc jak dla mnie ok
Jest dobrze fotele takie już bardziej kubełkowe kierownica regulowana fotel też tylko po spuszczeniu na sam dół i tak trochę wyokawy jest bo ja jeżdżę na bardziej prostym fotelu w kształcie litery L niektórzy rozwalą fotel aż do tylniej kanapy to jeszcze podnoszą go xD
Tutaj ku zaskoczeniu bardzo dobrze niektórzy narzekają u mnie klimatronik działa ustawie na AUTO i temperature to jak się nagrzeje latem dmucha szybciej jak ochłodzi wolniej kilma też ładnie dochładza a ogrzewanie zimą mnie naprawde dogrzało
Tutaj narzekać mogą tylko pasażerowie z tyłu nie wiem jak tem jest bo może raz siedziałem z tyłu no ale od Audi 100 jest napewno ciaśniej
Jest dobrze niektórzy lubią mieć cisze ja wole jak coś trochę słychać tymbardziej przy takim fajnym silniczku TSa który też ładnie ryknie
jest nie najgorzej tymbardziej że lubie trochę wcisnąć ale mogło by być lepiej w trybie mieszanym miasto trasa gdy jeszcze obliczałem najlepszy wynik to 7,5l ale nie była to super ekonomiczna jazda
Jestem bardzo zadowolony dużo do naprawy nie ma a części zastępcze to większość fiata (jeśli chodzi o zawieszenie) nie są to duże pieniądze nawet jeśli ktoś by chciał wymieniać cały rozrząd (sprawdzałem sobie cene) w prównaniu do innych aut
jak narazie to tylko jedna rzecz mi nie działa nie dochodzi prąd do światełka w bagażniku nawet po włączeniu na stałę nie chce mnie się szukać prądów po samochodzie. Podczas tej ostrej zimy ponad 20 na minusie to sporo i czasem jedna lub dwie żaróweczki nie podświetlały tarczy ale jak się rozgrzało to zadziałało teraz cały czas wszystko ładnie działa nic się nie dzieje
nie miałem żadnych poważnych usterek zawsze wszystko chodzi nawet na rezerwie dojeżdżam do stacji ;P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

7,7