Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

fleg, 18 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Piękny samochód, w zasadzie nie wymaga większego tuningu zewnętrznego - po prostu włoska piękność. Choć samochód mógłby być oszczędniejszy.
Boxer- lubi sobie dziwnie poprykać, nie wszystkim sie może spodobać. Ja go nawet lubie.
Skrzynia dziala dobrze. Tylko standard z pierwszym biegiem i wstecznym - nie zawsze chcą wejść. Sportowy, długi drążek.
Świetnie trzyma się drogi, pewny w zakrętach. Sportowe zawieszenie powoduje, że nie "fika" na naszych polskich trasach.
Ogólnie dobrze. Tylko wysoki kuper ogranicza widoczność do tyłu.
Brak schowków, chwytaków do napojów... Sportowy styl samochodu zabiera nam te praktyczne rzeczy.
Moja Alfetka ma duże problemy z wyziębieniem wnętrza... Ale da się przeżyć.
Zawsze mi się wydawało, ze ten samochód nie należy do największych a jednak miejscą jest sporo - bardzo przestrzenny. A i bagażnik nie jest mały.
Jak już wspomniałem - silnik lubi sobie poprykać. Slychać w środku, ale za to jakie to daje efekty :-)
No cóż... silnik 1.6 i 10 litrów na 100km... Nie należy do najoszczędniejszych...
Za 13tys. można dostać ładną, milusią, _bezpieczną_ Alfe
Raz po odłączeniu akumulatora rozkodowały mi się kluczyki... 110zł w serwisie za ponowne ich zaprogramowanie... a jazda na awaryjnym uruchemieniu nie należała do najprzyjemniejszych.
Nic poważniejszego na razie się nie stało - co by nie było to pojedzie :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

9,5