Ocena kierowcy - Alfa Romeo 146

Jarek Z, 18 lat temu
Silnik 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW
Rok produkcji 1997
Alfa Romeo 146 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Mimo, że nakręciłem nim od 0-210000 nie mam zastrzeżeń. O 146 trzeba dbać -występuje tu mała odpornośc auta na wszelkie zaniedbania. Nigdy nie miałem przypadku, abym wyjeżdżając w Polskę wracał na lawecie, pociągiem czy wogóle nie mógł jechać. Obiegowe opinie o kiepskiej jakości auta są generalnie chybione. Może za to denerwować jakość pocowania kokpitu (powyżej 120000 od czasu do czasu się odzywał) oraz materiały - lecz nie wszystkie. Fotele - polecam.
Odczucia w zasadzie pozytywne. Boxer w wykonaniu Alfy trochę przy jałowych wibruje, odgłos jednak jest ze wszech miar OK. Zdecydowanie lepiej sie prezentuje w wyższym zakresie obrotów - mimo to do przyjęcia.
Nic specjalnego. Wykonuje to co nalezy do skrzynki biegów - lecz finezji w tym za grosz
Elegancko. Moje subiektywne odczucie jest bardzo dobre. Mimo w gruncie rzeczy w miarę prostego rozwiązania auto prowadzi się naprawdę dobrze.
Do przodu idealne. Do tyłu - tak sobie; wymaga przyzwyczajenia. Lusterka wsteczne mogłyby być większe.
W zasadzie nie wymaga komentarza
Widać od razu, że jest to samochód projektowany w klimacie śródziemnomorskim.
Przy swoich gabarytach jest OK.
Jest dobrze
Jako nowy - za drogi. Jako 2-3 letni jak najbardziej polecam.
Nie miałem przypadków upierdliwych uszkodzeń. Kłopot może sprawiać zamek centralny w mroźne dni. Od czasu do czasu elektr. regulator ustawienia L-reflektora przedniego żyje własnym życiem.
Poważnych usterek mechanicznych brak - oczywiście trzeba serwisować i już. Mogę mieć zastrzeżenia do kilku elementów np. pompa "wody" czy wentylator ogrzewania - są to jednak rzeczy do opanowania. Zawieszenie - uwaga na dziury i wykroty - mocowanie i sworznie wahaczy przednich oraz łożyskowanie tylnych nie wytrzymuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i.e. 16V T.S. 120KM 88kW [l/100km]

8,6