Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Darosama, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto użytkowane 10 lat, brak jakichkolwiek śladów rdzy, wybulwień, odpryśnięć czy innych usterek lakieru.
Silnik : Wariator.... trzeba na niego uważać, benzyna brzmi jak diesel.
Układ elektryczny : Czasami błędy znikąd które same znikają.
Zawieszenie : Uwaga na dziury, na polskich drogach zawieszenie wytrzymuje max ~40tyś
Jestem zakochany w aucie więc nie bierzcie tej oceny pod uwagę. :)
Lubi olej, nie ma co ukrywać w moim przypadku na 7 tyś. spalił ok 2L oleju. Trzeba go pilnować jak oka w głowie, co 1 tyś. sprawdzać stan. Silnik charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i elastycznością oraz bardo dużą dynamiką.
Nie mam co narzekać, spisuje się bardzo ładnie. Czasami wsteczny bieg nie chce wejść ale jeszcze nie jeździłem autem w którym ten problem by się nie pojawiał. :)
Bardzo dokładny jednak przy dużych prędkościach niepewny. Bardzo mały skręt przez co utrudnione jest parkowanie w ciasnych miejscach.
Do przodu i na boki nie mam zastrzeżeń. Jednak tył... no cóż, pozostawia wiele do życzenia (polecam czujniki parkowania, oszczędzą niepotrzebne zarysowania lub nawet pęknięcia).
Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
Jedynie pasażerowie z tyłu mogą narzekać na brak miejsca na nogi.
Przy wyższych obrotach silnik słychać. Przy normalnej jeździe wszystko jest jak najbardziej przyjazne dla ucha.
Ceny niektórych części są ogromne, np. termostat 140zł wymiana 40zł - w przypadku innych samochodów możliwa jest wymiana samej wkładki termostatu - koszt 30zł.
Za tą cenę można mieć auto niemieckie o mniejszej awaryjności ale bez duszy - moja opinia.
Jak na chwilę obecną (jazda przez rok) nie trafiła mi się żadna drobna czy poważna usterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]

8,4