Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

sipod, 5 lat temu
Silnik 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne
Układ elektryczny
Generalnie bardzo fajne autko. 120km w takim małym aucie daje lekkie przyśpieszenie, wiadomo nie jest to żadne turbo ale zrywa się fajnie spod świateł i wystarcza w zupełności. Zawieszenie mimo iż twarde to u mnie w mieście sprawdza się bardzo fajnie, wyjątek to miejsca z kostką brukową gdzie czuć wszystko. Trzymanie się drogi na zakrętach to kolejny plus :) Za tą cenę stosunek jakość/cena wypada bardzo fajnie, jeżeli szukacie auta do jazdy głównie po mieście to daje całkiem sporo frajdy :) W trasie też poleci te 180 jak ktoś chce pocisnąć, aczkolwiek nie polecam bo w tej klasie aut tłumienie odgłosów silnika i zewnętrznych nie istnieje. Minus za elektrykę, drobne pierdołki ale irytujące jak nagle nie działająca zapalniczka/światełko bagażnika itp. Z poważnych usterek nie doświadczyłem niczego co nie było zużyte eksploatacją. Raz mi spadła linka skrzyni biegów jak auto na biegu pod górkę zostawiłem i to tyle w sumie. Cała reszta napraw to eksploatacja czyli zawieszenie/hamulce/tarcze/opony itp. Same ceny części niestety dość drogie. Jeszcze jeden minus, który mi się nasuwa to żłopanie oleju także nie katować go na zimnym i jakoś to będzie, ten silnik ma to do siebie że trzeba go rozgrzać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW [l/100km]

11,7