Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Alfa , 10 lat temu
Silnik 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie bardzo bogate jak na ten rocznik i koszt zakupu.
Zawieszenie : Jeśli uzywamy tanich zamienników to usterki są częste.
Silnik : Częste wymiany części eksploatacyjnych.
Przeniesienie napędu : j.w
Dobry+. Może nie będę obiektywny bo to moja 4 Alfa. Chęć posiadania takiego auta prowokuje niska cena zakupu. Podczas eksploatacji zraża trudność w wymianie części eksploatacyjnych. Są one droższe od przeciętnych a w tej wersji silnikowej również cięzko je dobrać. Problemem jest też znalezienie mechanika który nam to ogarnie. Jeśli już go znajdziemy to policzy sobie troche więcej za pracę bo z racji tego że niewiele takich aut naprawiają to nie robią tego na pamięć a często nawet trzeba się czegoś nauczyć nowego.. Jeśli chodzi o użytkowanie to auto jest wdzięczne. Podobają mi się Alfoskie silniki Twin Spark ze względu na swoją charakterystykę. Fajnie brzmią, kręcą się wysoko. Założyłem LPG stag 4 daje radę. Spalanie poniżej 10 nie schodzi. Auto Nie jest pakowne. Przeznaczone dla 2 osób z bagażem. Jakość materiałów we wnętrzu bdb jak dla mnie. Ciepłe, miękkie materiały dobrej jakośći i ciekawej fakturze. Prowadzenie jak na przednio napędówke ok. W zakrętach zostawiam auta nowożytne.
Jak na 105 koni to nieźle ciągnie. Na niskich obrotach trochę brakuje elastycznośći, ale to bęzyna. Dobrze brzmi.
Jest lepiej niż w poprzednij alfie, ale nie doskonale. Biegi trochę haczą. Może to wina konczącego się sprzęgła???
No tu nie bedę się rozpisywał. Poprostu na zakrętach zostawia nowożytne auta z większymi silnikami.
Dla mnie ok. Duże szyby boczne. Dobre lusterka.
Włoska myśl, nie gorsza niż niemieska. Tylko po pasy trzeba daleko sięgać.
Dwu strefowa klimatuzacja dobrze wentyluje auto.
Dla 2 osób wystarczy.
Puki co tak sobie. Ciekawe czy jakbym wymienił uszczelki w drzwiach i opony na lepsze to byłoby ciszej- pewnie tak.
Za tak niską cenę zakupu mogę dopłacić po 150 do części. Ceny napraw wysokie, bo mechanicy nie lubią robić Alf
Przedstawie to na FAKTACH: 2001r ABS, EBD, el. szyby, lusterka, podgrzewane lusterka, Klimatronik 2strefowy, tempomat, komputer, 8 poduszek, 6 głośników,kierownica wielofunkcyjna i regulowana w 2 płaszczyznach. Jasny welur. I inne. Koszt zakupu- 8800zł Koszta: Rozrząd+świece(8sztuk)+przewody WN+uszczelniacze wałków rozrządu= 1500zł Hamulce na 4 koła=500zł Montaż lpg=1950zł suma 12750zł Szykuje się: Sprzęgło 1000zł Wszystkie elementy zawieszenia oprucz amorów i sprężyn- ok 2200zł Wnioski wyciągnijcie sami.
Aktualnie wszystki drobiazgi są ok.
Mam ją dopiero pół roku. Nic nie psuje się nagle. Usterka daje znać że nadchodzi. Aktualnie zbliża się wymiana sprzęgła i pompy hamulcowej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TS 16v 105KM 77kW [l/100km]

11,3