Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Alfa Romeo 147 Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Posiadałem ten samochód przez nieco ponad rok. Mimo uroku oraz komfortu jaki daje ten samochód nie był on warty ciągłego wkładu finansowego jaki wymagał.
Silnik był jedną z większych zalet tego samochodu ponieważ była to wersja bez zmiennej fazy rozrządu wiec mniej usterek! Chociaż w ciągu roku i tak były z nim małe przygody zarówno przed założeniem gazu jak i po
Skrzynia działała bezawaryjne lecz musiałem naprawiać wybieraki biegów ponieważ lewarek chodził nieprecyzyjne, z biegam czasem trzeba było walczyć i ich szukać
Samochód prowadził się świetnie... Dwa miesiące po generalnym remoncie zawieszenia. Aluminiowe wahacze, delikatne gumy na stabilizatorach. Części o cenach porównywalnych z innymi autami tej klasy lecz jednak w górnej półce
Braku komfortu temu autu nie da się zarzucić, miałem pełna wersję wyposażenia i auto miało wszystko czego mi było trzeba od automatycznej klimatyzacji przez tempomat po skórzaną tapicerkę i o dziwo wszystkie elementy wyposażenia wewnętrznego przez ponad rok i prawie 40tys kilometrów nigdy nie odmówiły posłuszeństwa
Brak mi było w tym samochodzie większej ilości uchwytów na napoje, większego bagażnika, delikatnie lepszego wyciszenia i musiałem się długo przyzwyczajać do małych lusterek oraz słabej widoczności do tylu przez ogromne słupki między bagażnikiem a tylnymi drzwiami
Po wymianie termostatu auto miało bardzo dobre i szybkie ogrzewanie klimatyzacja również chodziła bez zastrzeżeń a auto dosyć długo w zimie trzymało ciepło w środku
Miejsca z przodu było wystarczająco lecz z tyłu wygodnie mogły jechać maksymalnie dwie osoby, jak juz pisałem wielkość bagażnika również zostawiala wiele do życzenia
Było poprawnie i auto nie męczyło chałasem nawet przy bardzo długich trasach
Jednak żarty o awaryjności Alfy nie są z czapy. Mojego mechanika tak dobrze poznałem ze chyba zostanie chrzestnym moich dzieci
Był to samochód używany o dobrej cenie jak na swój rocznik lecz po doliczeniu kosztów eksploatacji ten stosunek drastycznie spadł. Lecz materiały wykorzystane do wnętrza samochodu były naprawdę dobrej jakości
Przy tym samochodzie nabralem nawyku częstego zaglądania pod maskę! Nawet nie byłem w szoku gdy znów się coś działo i mój związek z moją alfa zdecydowanie był ślepą miłością bez wzajemności
Wiele mogę jej zarzucić lecz faktem jest ze nigdy nie stałem na poboczu bądź nie mogłem odpalić. Alfa jechała zawsze i wszędzie gdzie chciałem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TS 16v 105KM 77kW [l/100km]

13,0