Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

podstamer, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przyjemnosc z jazdy, unikasz prostych odcinkow, czekasz na ostre zakrety.
Zawieszenie : serwis znajacy sie na makaronach jest wskazany
Silnik : rozrzad co 3 lata wymieniac lub 50k
Jedziesz czasami okrezna droga lub proponujesz odwiezenie na drugi koniec miasta. Wyleczyl mnie ten samochod z takich marek jak Golf, Passat, Corrola itp - nazwyam je suszarkami bo moja rodzina nadal nimi jezdzi. Na moj wolaja wloski zlom.
Jest to dynamiczny silnik, lubiacy wysokie obroty. Swietny dzwiek. Zawsze bedzie brakowalo jeszcze kilku sekund mniej ale tak to juz jest, jak wsiadlem pierwszy raz po VW 1.9tdi to bylo odlotowo
Malo precyzyjna, dlugie przelozenie.
Bardzo precyzyjny, swietnie trzyma sie drogi. W zakretach mozna szybciej i pewniej niz innych autach z tej klasy.
Kwestia przyzwyczajenia. Na poczatku przeszakdzala slaba widocznosc do tylu, duze slupki z przodu oraz male lusterka. Po 2 miesiacach wraznie slabej widocznosci minelo
Podgrzewanie siedzen trudno znalezc.
Spotkalem wydajniejsze klimy w tanszych autach. Duzo nawiewow jest tez na tylny rzadz siedzien.
Nigdy nie siedzialem z tylu - nie wiem
Super jest sluchac silnika w miescie, tunelu. Na autostradzie po 160 moze i glosno, ale raczej jesli meczy to chodzi o bassowy charakter dzwieku na dluuugiej trasie.
Masz weza w kieszeni warto szukac innej marki bo bedzie bolec jak cholera.
Auto z topowym wyposazeniem tylko bez nawigacji. Dynamiczny silnik, ciekwy design - za taka cene bylaby welurowa tapicerka i klima manual z halogenami z duzo wiekszym przebiegiem sprowadzonym z DE w samochodzi popularnym na rynku wtornym.
Zarowki - wymiana samemu to droga dluga i frustrujaca. Pamietac trzeba o oleju - sprawdzac czesto i dolewac oraz wymieniac regularnie. Motul polecam - mnie potem sie dolewa.
Rozrzad strzelil przy 47k po 3 latach ( dwa miesiace po), zawieszenie jest wrazliwe i wymienianie po jednym elementu daje wrazenie nieustanej naprawy. Jak pada jedna strona warto od razu robic druga-szkoda czasu zeby po 2k wracac do warsztatu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW [l/100km]

10,5