Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Paweł z Zabrza, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 147 Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 2 litrowy silnik zaskoczył mnie swoim dosyć niskim spalaniem oraz świetną elastycznością!!Wcześniej myślałem że tylko nowe diesle mają taką elastyczność.
Alfa Romeo 147 to samochód dla kogoś wyjątkowego.Kogoś, kto chce się wyróżnić wsród Golfów, Fabii,Octawi i BMW 3.Nie ma osoby która by się za nią nie spojrzała!!Samdoochód daje niesamowitą radość z jazdy.Wręcz nie chce się wychodzić!!A jak już dojedziesz z punktu A do B , to żałujesz że to już koniec.Alfa Romeo 147 ma duszę i właściciele innym marek samochodów nigdy tego nie zrozumią.REWELACJA!!!CAR OF THE YEAR 2001 ZOBOWIĄZUJE!!
Posiadam 2 litrowego ,150 konnnego Twin Speark\'a.Silnik jest rewelacyjny!!!Bardzo wysoka kultura pracy.Piękne brzmienie.Silnik jest przede wszystkim bardzo elastyczny.Nie trzeba go wprowadzać na wysokie obroty aby móc sprawnie wyprzedać. Silnik potrafi pociągnąc na 2 biegu nawet do 110km/h!! REWELACJA!!
Skrzynia Selespeed pomimo złej opini jest bardzo dobrą i przemyślaną konstrukcją.Bardzo dobrze współpracuje z 2 litrowym silnikiem.Można komfortowo i przyjemnie jeździć lub bardzo agresywnie.Zmiana biegów przy kierownicy daje niesamowotą frajdę z jazdy!!!
Za to kocham Alfy!!!!Świetne trzymanie drogi.Nawet największe zakręty to dla Alfy NIC!!Przy prędkościach 150-200 km/h bardzo pewnie trzyma się drogi.No i bardzo dobre wspomaganie, nie luźne jak w Fiatach gdzie nie czuć wogóle auta,tylko super zbilansowane pomiędzy pewnością prowadzenia auta a komfortem jazdy w mieście(parkowanie itp)
Jak dla mnie wszystko jest tak jak należy.Ani za dużo ani za mało.
Ergonomia w tym aucie jest na najwyższym poziomie!!Wszystko przemyślanie rozwiązane!!Kierowca ma wszystko w zasięgu ręki oraz wzroku!!
Climatronic 2 strefowy jest REWELACYJNY!!!Największy mróz w tym roku (-25 stopni)a w aucie po kilku minutach jest już badzo ciepło.Klimatyzacja bardzo wydajna!!W takich warunkach każda podróż jest przyjemnością!!!Nawet po bułki do sklepu na osiedlu:)
Z przodu rewelacja, z tyłu jak to w autach tej klasy-normalnie.W 4 osoby podróż jest przyjemna.
Wyciszenie jest dobre.Bez rewelacji ale też niczego nie można zarzucić
2.0 150km silnik musi łyknąć?Niekoniecznie.Przy bardzo dynamicznej jeżdzie pali 11.5.Minimalnie 8.Średnio przy dynamicznej i normalnej jeździe pali 9.5 litra na 100km. Myślę że to bardzo dobry wynik.Przede wszystkim dlatego, że auto ma czym jeździć.
Cena nowego może nie jest konkurencyjna, ale za to używanego jest SUPER!!Znajdź samochód z takim wyposażeniem, wyglądem , z takiego młodego rocznika za taką niską cenę!!
Jak narzie jest super!!!Przyszłym nabywcą mogę jedynie podpowiedzieć że opinie na temat awaryjności Alfy Romeo to JEDEN WIELKI MIT!!To już moja kolejna Alfa i zero problemów!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW [l/100km]

9,2