Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

onsmagic@hotmail.com, 20 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
auto marzenie. stylistika godna dziela sztuki i to zarowno zewnatrz, jak i wewnatrz. nie ma osoby, ktora nie ogladalaby sie za moja alka. do tego niesamowity silnik, super osiagi przy niskim zuzyciu oleju napedowego, wspaniale wlasciwosci jezdne.
cos niesamowitego, dynamika lepsza niz wszystkie 2 litrowe beznyniaki, moment obrotowy 305 Nm przy 2000 obrotow mowi sam za siebie.
6 biogowa szkrzynia - miodzio; 6 bieg idealnie pasuje do tego silnika
poezja, prowadzac moja alfke mam wrazenie, ze jade bolidem F1 (ale nigdy nim nie jechale ;-)), supertrzyma sie drogi
ma sciety tyl, a wiec widocznosc nigdy nie bedzie idealna. Ale i tak nie ma na co narzac - jest na 4+
czuje sie w nim nie tylko reke wloskich artystow, ale rowniez bardzo duza funkcjonalnosc - wszystko jest na wlasciwym miejscu
klima chodzi bez zarzutu. na razie sprawdzilem ja latem - zobaczymy, jak biedzie zima?
jak na tak zgrabne autko jest go wystarczajaco duzo. oczywiscie nie jest to auto rodzinne, ale cztery osoby podrozuja nim komfortowo.
nie wiem, czy wrazenie, ze nie jezdze dieslem (brak typowego warkotu) wynika z wyciszenia, czy super silnika. oczywiscie przy odpowiednim nacisnieciu silnika kierowca slyszy oczekiwane dzwieki ;)
przegladow jeszcze nie mialem, a wiec tej kwesti nie biore pod uwage. ale spalanie pierwsza klasa. jezdze dosc dynamicznie i wiekszosc po miescie a srednia wychodzi mi ok. 6,9 on na 100km
samochod nie jest tani (moj kosztowal 88.900 pln), ale uwazam, ze ten samochod wart jest tych pieniedzy.
na razie odpukac bez wiekszych problemow - raz mialel problem z wycieraczka prawa, troche slabiej zbierala, ale bylo to tylko kwestia jej docisniecia.
bez problemow, ale jezdze dopiero 7000 km
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW