Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

Snake, 13 lat temu
Silnik 1.9 16V JTD 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Dynamika jazdy na wyższych biegach.
Używaną 4-letnią Alfę 147 kupiłem niecały rok temu. Nigdy wcześniej nie jeździłem dieslem, więc nie mogę porównywać z innym dieslem. Poprzednio jeździłem Mitsubishi Eclipse w wersji benzyna/automat/150KM. Auto jest głośniejsze niż benzyna, co jest chyba normalne, lecz reszta porównań generalnie na mniejszy lub większy plus (przede wszystkim estetyka wnętrza). Po zakupie power-box auto ma 180KM i moment ok. 430NM, średnie spalanie poniżej 7l/100km. Nie lubię zarzynać turbiny na światłach (zresztą benzyna ma tutaj przewagę), bo ma bardzo krótkie 1 i 2, ale od 3 do 6 to już rewelacja za taką kasę. Chyba pozostanę przy dieslu i mam nadzieję marce, jeśli finanse pozwolą. Z auta nie chce się wysiadać nawet po kilku godzinach jazdy.
Rozpatrywałem kupno Audi A3 turbo 180KM, lecz nie mam wątpliwości, że podjąłem właściwą decyzję. Zwracam dużą uwagę na estetykę wnętrza i tutaj absolutnie nie ma porównania. Na razie bez poważnych usterek, co prawda gorzej niż we wspomnianym Mitsubishi (napinacz paska alternatora, zawór regulacji ciśnienia doładowania oraz hamulce, ale były zjechane już przy zakupie). Zawieszenie na razie wytrzymuje trudy poruszania się po polskich drogach. Odpukać! Myślę, że wszystkie auta się psują, można trafić na różne egzemplarze, ale tego się nie da przewidzieć.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 16V JTD 150KM 110kW [l/100km]

6,8