Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

sico@icpnet.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy i pewność prowadzenia.
Zawieszenie : mało trwałe
Układ elektryczny : czasem wyskakuja błędy których nie ma
Inne : Navi lubi się czasem zawiesić
Moim zdaniem alfa 147 jest pięknym samochodem, z bardzo dobrymi osiagami i komfortem jazdy. Wyposażenie w tej klasie aut jest na bardzo wysokim poziomie. Ja w swojej belli mam poza oczywistością climatronica, navi + tel, ogrzewane fotele, skórę, podłokietnik, tempomat, halogeny, audio bose (10 głośników + woofer), podgrzewane lusterka, spryskiwacze ... Absolutnie żadne inne auto w tej klasie nie było tak wyposazane. Tyle o plusach. Minusy to przedewszystkim ta słynna awaryjność. W wersji z silnikiem jtd silnik jest bez zarzutu i pozostaje tylko kwestia zawieszenia i elektryki. Minusem tez jest duży spadek wartości i nieco za dyży promien skretu. Suma sumarum polecam ten model.
autko od 2 tyś obrotów dosłownie wgniata w fotel.
Działa prawidłowo
Alfa świetnie sie trzyma drogi, na zakretach, nierównościach, na mokrym, na suchym jedzie się świetnie. Minusem jest to, że zawieszenie jest mało trwałe, ale naszczęście nie zbyt kosztowne.
W zasadzie bardzo dobrze. Przez pierwsze tygodnie miałem problemy z wyczuciem odległości przy cofaniu.
Nic dodać nic ująć
Klima chłodzi i suszy doskonale, ale ogrzewanie zaczyna działac na 100% dopiero po około 10 min jazdy, Duzym plusem jest sterowany nawiem na tylna kanapę
Jak na auto tych rozmiarów jest bdb. Zdecydowanie wiecej niż e megance i golfie.
Jak opony i zawieszenie jest ok, i nie jedzie się szybciej niż 140km/h to jest bardzo przyjemnie. Na luzie nie słychac silnika!
pali mi w mieście (duże miasto, dużo korków) 9,3 l/100 na trasie wychodzi mi 5,2 zakres prędkości 110-120. komputer pokładowy przy stałej prędkości 90km/h pokazuje 4,4L !! Ceny części w rozsądnych granicach, naprawy poza ASO ok. Przykładowo za wymiane dwuch wahaczy przednich górnych + stabilizator + łączniki zapłaciłem z robocizną niezałe 1000zł Na bdb częściach. Tak więc nie jest żle.
Kupiłem za 20.000 więc współczynnik chyba super :) Za te pieniądze to kupił bym może jakiegos nudnego golfa 4, może jakąś zdechłą megankę,
MI osobiście wariuje tylko kontrolka o uszkodzonym oświetleniu tablicy rejestracyjnej, wszystko ze światłem jest ok, a błąd wyskakuje. Zasięg pilota od alarmu/centralnego mógł by być większy
W moim egzemplarzu, zawieszenie było wymieniane 3 razy. i Sprzęgło padło przy 180tyś km. Do reszty brak uwag

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

7,4