Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

ALFAFAN, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękny samochód! Choć czasami denerwuje jak na parkingu się idzie do samochodu a gapie przez okno zerkaja jak wyglada w srodku.
Zawieszenie : Nie wolno szalec po duzych dziurach, a tak to rewelacja.
Układ elektryczny : zdarzalo sie ze kontrolka swiatel tablicy wariowala, i byly problemy z elektrycznymi lusterkami, ale szybko i za darmo mozna to naprawic.
Autko rewelacyjne! Polecam każdemu, kto nie chce miec nudnego golfa czy rozjechanej meganki w tej cenie!
Silnik rewelacyjny! Mimo, że mam diesla to nie narzekam na osiągi, ani na jego głośność. Chodzi bardzo płynnie, choć da sie zauważyć, że jak jest zimny to jest głośniejszy, ale po chwili już jest lepiej.
Troszke mi nie odpowiadają momenty zmiany biegów na pierwszych 3 biegach, ale do tego można się przyzwyczaić. Poza tym czasami sprzęgło lubi u mnie być oporne. Poza tym to zastrzeżeń brak.
Poezja! czy wolno czy szybko sie wchodzi w zakręty, to cały czas się trzyma tak samo dobrze drogi.
Do przodu i na boki jest dobrze, jednak do tyłu troszke słabo, ale po 2-3 tygodnaich pakowania tyłem idzie się przyzwyczaić.
Wnętrze - poezja! piękna deska środkowa, i te zegary... :) Genialne rozwiązanie z tym, że liczniki widzi tylko kierowca ;)
Troszke trwa nim klima zacznie wydajnie działac, jednak nie jest to jakiś długi okres czasu.
Dla kierowcy - rewelacyjnie. Bardzo łatwo znaleźć sobie wygodną pozycję za kierownicą. Z tyłu zależy - jeżeli przednie fotele są ustawione bardzo do tyłu to wyższe osoby mogą mieć problem, jednak gdy do samego końca nie są to jest wygodnie.
Do 130km/h jest super, potem już wiadomo - słychać trochę silnik i opór powietrza. Jednak system audio jaki mam (powymieniane głośniki i radio Alpine) pozwala o tym zapomnieć i można delektować się muzyką :)
zuzycie paliwa na bardzo dobrym poziomie. Liczylem ze bedzie palil do 7 litrow przy mieszanej jezdzie i glownie tak jest. Srednio mi pali lekko ponad 6. Co do cen przegladow i napraw to roznie. Jak w ASO to lepiej miec duzo pieniedzy w portfelu, jednak jak sie znajdzie dobrego mechanika do alfy, a mimo wielu opin nie jest to trudne, to juz jest przyjemnie. Do tego czesci najlepiej kupic w internecie gdzie mozna dostac jeszcze duze rabaty.
Dla mnie rewelacja. Kupiłem autko 2002 r z pełnym wyposażeniem, min max poduszek, esp, itp i zapłaciłem 18000zł. Trafiła się okazja - autko kupione od 70 letniego Niemca - 100% pewności,że serwisowane, gdyż widziałem wszystkie kwitki, faktury itp.
Nie ma na co narzekac. Mimo ze mam bezwypadkowy egzemplarz, to troche jest zle spasowana ochrona poduszki pasazera, jednak dalo sie to naprawic. poza tym - zero zastrzezen!
Przy dynamicznej jezdzie lepiej nei wpadac w dziury bo tyl moze nie wytrzymac jezeli chodzi o zawieszenie. Natomiast poza tym jak sie regualnie wymienia olej, plyny, filtry itp to samochod nie daje o sobie znac i rzadko chce jechac do naprawy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,8