Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

pawel92, 13 lat temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Spodziewałem się że nie będzie aż tak szedł niby tylko 115km a jedzie;)
Fajne auto dla młodych ludzi którzy lubią mieć auto ze sportowym zacięciem (18-30lat)natomiast starsi ludzie mogą narzekać na zbyt sztywne zawieszenie akurat dla mnie to plus ;)
Silnik jak zimny to głośny ale jak się nagrzeje to chodzi bardzo cichutko nawet przy większych prędkościach go nie słychać.Silnik jest dość elastyczny po przekroczeniu 2000obr/min zaczyna się zabawa auto zaczyna fajnie ciągnąć na każdym biegu:)
bardzo ładnie wchodzą biegi nie mam żadnych zarzutów. 1 i 2 można powiedzieć że jest do ruszania 3 i 4 już można coś zdziałać (wyprzedzać) 5 to wiadomo ;)
kto nie jeździł nigdy Alfą ten nie wie jaką przyjemność ona dostarcza.Na zakrętach po prostu rewelacja jedzie jak po szynach(sportowe zawieszenie) do tego ASR czego chcieć więcej
widoczność na dobrym poziomie tylko do tyłu trochę gorzej przy cofaniu :) ale to tylko kwestia wyczucia auta;)
wszystko bardzo dobrze na swoim miejscu tylko plastiki zaczynają trzeszczeć;/
dobrze jak chcę zimno to klimę włączam i jest jak chce ciepło to zwiększam temperaturę i jest ciepło ;)
mam 184cm wzrostu z przodu miejsca wystarczająco jak dla mnie natomiast z tyłu nie będą narzekali ci co mają 150cm wzrostu po prostu porażka.
Wyciszenie na dobrym poziomie nawet przy większych prędkościach nie słychać silnika tylko Szum powietrza.
spalanie przy spokojnej jeździe 110-120km/h (do 2300obr/min) około 5L natomiast przy 140-200km/h (i wkręcanie na każdym biegu do około 4000obr/min około 7.5L
auto warte jest swej ceny:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,7