Szukaj

Ocena kierowcy - Alfa Romeo 147 Hatchback

konradob, 2 lata temu
Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Przebieg: 287 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
3,86
5% gorzej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Wygoda i miejsce dla kierowcy + sporo schowków
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Układ elektryczny : Otwieranie zamka z klkuczyka. Ciężko podłączyć zamienną centralkę - trzeba się wpinać w body komputer
4,0
Całokształt
Alfą jeżdżę niecały rok i mamy za sobą zarówno małe jak i większe trasy. Zakupiłem ją za niecałe 4 tys. więc nie jest idealna a doprowadzenie jej do takiego stanu było by bardzo kosztowne więc ograniczyłem się do kwestii mechanicznych i tym samym do bezpieczeństwa. Autko jest idealne do miasta. Łatwo znaleźć miejsce parkingowe jednak wersja 3 drzwiowa ma to do siebie, że w ciasnym miejscu trudno wysiąść z powodu długich drzwi. Alfa mimo lat nie wygląda na taką starą, a jakość i standard wyposażenia do tej pory cieszy i bardzo łatwo odczuć, że nie jest to jakiś pospolity nudny byle golf. mocy do miasta jest pod dostatkiem i przyspieszenie jest przyzwoite niestety na trasie tak kolorowo już nie jest. Autko jest lekkie więc podczas wyprzedzania tira odczujemy podmuch, a podróż z prędkością 140kmh na dłuższą metę może być męcząca bo auto jest raczej średnio wyciszone co jednak rekompensuje przyzwoitej jakości nagłośnienie.
Wrażenia
5,0
Silnik
Ciut słaby ale pancerny. Koszta serwisu raczej ograniczają się do eksploatacji czyli rozrząd który w alfach raczej trzeba wymieniać trochę częściej niż w innych autach, olej, filtry, świece nie mają wygórowanych cen jednak ten silnik jako, że to diesel potrzebuje się czasem przepalić. Ciągła jazda na krótkich dystansach może doprowadzić do "kopcenia" ale łatwo to usunąć wystarczy dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy przejeździć z nim kilka baków najlepiej przy wyższych prędkościach i trochę silnik pomęczyć dynamicznymi startami. Niestety ponieważ jednak występuje tu turbina trzeba trochę bardziej dbać o jej odpowiednie rozgrzanie przed większym wysiłkiem i późniejsze jej wychłodzenie.
3,0
Skrzynia biegów
Mogła by być ciut bardziej precyzyjna. Brak 6 jest bardzo odczuwalny w trasie szczególnie przez hałas.
4,0
Układ jezdny
Mimo, że autko nie jest najniższe to prowadzi się jak gokart. Jest wyjątkowo precyzyjna i też sztywna do czego się trzeba przyzwyczaić. Niestety przednie wahacze swoje kosztują i nie są wyjątkowo wytrzymałe.
4,0
Karoseria
Klasyczny problem z rdzewiejącymi progami ale da się to zwalczyć konserwacją. Obowiązkowa do zakonserwowania jest podłoga bo w zimę bardzo się z rudą polubią.
Komfort
4,0
Widoczność
Dobra. Słupki zbyt nie przeszkadzają , tylna szyba jest ok. Co mnie zdziwiło to widoczność w tych malutkich lusterkach da się zobaczyć więcej niż się może zdawać choć mogło by być lepiej.
4,0
Ergonomia
Jest naprawdę dobrze choć nie idealnie. Trzeba się przyzwyczaić do ręcznego ponieważ ze spuszczonym podłokietnikiem z początku ciężko wyczuć czy jest całkowicie spuszczony całe szczęście jest kontrolka haha.
2,0
Wentylacja i ogrzewanie
Tylko dwie gwiazdki ale u mnie jest chyba coś nie tak.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Więcej niż można było by się spodziewać. Alfa jest przytulna i bardzo wygodna, trochę gorzej sprawa się ma na tylnej kanapie ale jako kierowcy bez dzieci specjalnie mnie to nie obchodzi. Wszyscy znajomi którzy ze mną jechali stwierdzali, że spodziewali się o wiele mniej komfortu. Porównując do niemieckich konkurentów z podobnego rocznika i tych gabarytów autko określili jako luksusowe
2,0
Wyciszenie
Wyciszenie bardzo słabe chyba najgorszy mankament auta. Fakt da się je poprawić wyciszając ją dodatkowo we własnym zakresie ale to oczywiście kolejne koszta i czas.
Ekonomiczność
4,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Nie jest przesadnie drogo chwilowo najwięcej wyszły mnie wahacze przednie ok 1200zł z TRW więc starczą na długo drożej chyba tylko może wyjść wymiana turbo
4,0
Stosunek jakość/cena
Mała Alfa wypada bardzo przyzwoicie
Niezawodność
4,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Niedziałające zamykanie i otwieranie z kluczyka, w mojej alfie nie działa podgrzewanie siedzeń drobiazg ale to skóry więc przydało by się
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Nie wystąpiły

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

Średnie zużycie
6,8
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
9,4
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 147 Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Średni koszt przejechania 100 km
35,00 zł
6,7
l/100km
Zobacz dzienniki
Alfa Romeo 147 Hatchback