Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Kombi

kamilsebzda, 10 lat temu
Silnik 2.0 T.S. 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 156 I Kombi 2.0 T.S. 150KM 110kW 2001-2002 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce są super. Silnik tez niczego sobie. Wygląd i prowadzenie - bajka.
To już moja druga Alfa 156. I po raz drugi nie jestem zawiedziony. Super auto dla osób ceniących oryginalność. Trzeba tylko pamiętać aby kupić auto z pewnej ręki z potwierdzonym przebiegiem a później systematycznie dokonywać zalecanych wymian a w szczególności pilnować oleju w silniku i nie dopuścić do przegrzania go. A będzie chodził jak zegarek;-) Teraz poluję na 156 po FL z jtsem;-)
Silnik ogólnie daje radę. Do setki poniżej 9 sekund. Na niskich obrotach trochę mulasty. Powyżej 3500 obr. dopiero się rozbudza i ciągnie jak szalony. Silnik lubi brać olej tak więc trzeba systematycznie sprawdzać jego stan. Średnio co 1500 km trzeba dolać od 50 do 100 ml. Polecam olej Selenia - dedykowany do Alfy. Wydłuża żywotność wariatorów.
Bardzo dobrze zestopniowana. Lewarek też umieszczony super.
Bardzo dobry jeśli wszystko jest zrobione. Powiedziałbym że lepsze niż w BMW ( miałem dwie piątki ).
Do przodu bardzo dobrze. Do tyłu - średnio.
Super. Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Odruchowo wiesz co i jak wcisnąć.
Ogrzewanie - bardzo dobre. Chłodzenie - czasem nie wyrabia.
Z przodu bez zarzutu jednak osoby wysokie będą zawadzać głową o podsufitkę. Z tyłu - dla dwóch osób średniego wzrostu.
Powyżej 120 słychać szmery.
Jeżdżąc na benzynie średnio 9 l. Na gazie - około 11l. Jadąc trasą do 100 k/h można spokojnie zejść do 9 litrów gazu!
Za 11 tyś kupiłem super samochód, bogato wyposażony cieszący mnie codziennie swoim wyglądem.
No coż - w ciągu urzytkowania zrobiłem nią około 40000 km i w tym czasie wymieniłem wachacze i kilkukrotnie olej. A i dwa razy padły żarówki postojowe. Po zatym nic.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T.S. 150KM 110kW [l/100km]