Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Kombi

mario_74@onet.eu, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 156 I Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW 2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo przyjemny silniczek, fajne osiągi przy niskim spalaniu. Uważam, że jest bardzo dynamiczny.
Alfa jest moim 18-stym samochodem - ale pierwszym Dieslem w mojej całej 13 letniej historii motoryzacji. Zawsze byłem przeciwnikiem klekoczących dieselków, a zwolennikiem benzyny. No i nastąpił przełom moich przekonań - ALFA uczyniła moją przemianę za co jej dziękuję. Głównym zaskoczeniem był silnik, którego cechuje świetna praca i świetne osiągi jak na 105 koników. Niby to nie dużo, ale frajda jest na niezłym poziomie.Dzięki turbince można naprawdę nieźle pośmigać i zadziwić innych w niekiedy niby lepszych furkach.
Najsłabszy Diesel Alfy, ale uważam go za rozsądny wybór i niezły wybór. Co tu wiele mówić - jest świetny.
Nie mam zastrzeżeń do skrzynki - niekiedy jedyneczka trudniej wchodzi, ale to rzadkość.Ogólnie jest dobrze.
Nie mam zastrzeżeń, bo ich nie dostrzegam.
Widoczność w kombi nie jest rewelacyjna, ale już się przyzwyczaiłem. Trochę głową trzeba się nakręcić. Ale jest o.k.
I to mi się w ALFIE podoba - mam wszystko to co chciałem mieć w aucie - prostota w wyglądzie i w obsłudze. Jedni to kochają a inni nienawidzą. Ja należę do tych pierwszych.
Latem, wiosną i ciepłą jesienią jest dobrze - w wilgotne i deszczowe dni jest już trochę gorzej. O klimę zadbałem i chłodzi ładnie, ale w chłodniejsze dni niestety długi czas rozgrzewania. U mnie pełne nagrzanie po ok. 5 przejechanych kilometrach.
Nie potrzebowałem dużego kombi dlatego wybrałem ALFĘ SPORTWAGON i jestem bardzo zadowolony. Miejsca wystarczająco dla mnie jako kierowcy i dla moich pasażerów również.Powtórzę opinię innych - dla mnie to najładniejsze kombi.
Wewnątrz bardzo dobrze wyciszona.W moim egzemplarzu jest cicho.Niekiedy w nowszych Dieslach jest większy hałas...
105 koni daje frajdę z jazdy i frajdę w portfelu. Nigdy nie przekroczyłem pułapu 8 litrów, nawet w zatłoczonym i zakorkowanym mieście.Wielokrotnie sprawdzałem dokładne spalanie - miasto/trasa, czyli cykl mieszany 7 literków.
Za te pieniądze to świetna alternatywa. Pełna opcja w pięknej stylistyce wewnątrz jak i na zewnątrz.
Tak jak to bywa z \"Włochami\" - fajne, ale krótkotrwałe. Zawieszenie super na dobrych drogach, ale w dziurzastym mieście już nie jest tak słodko. Trzeba trochę cierpliwiej do tego podchodzić. Fordem SCORPIO śmigałem 4 lata bez wymiany zawieszenia, a w Alfie już po 8 miesiącach jazdy musiałem trochę pogrzebać. Cóż - miłość wymaga poświęceń...!!!
Nie chcę zapeszać, ale poważnych usterek nie miałem i oby tak dalej. To co robiłem, to wymieniłem termostat (bolączka ALF) no i oczywiście materiały eksploatacyjne, ale to przecież standard.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

5,9