Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Kombi

andhot1@go2.pl, 18 lat temu
Silnik 1.9 JTD 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 156 I Kombi 1.9 JTD 110KM 81kW 2001 - Oceń swoje auto
Polecam to auto.. zwłaszcza estetom, którzy potrafią decenić piękno,a jednocześnie funkcjonalnośc tego auta. Jestem zachwycony nim. Polecam jednak bardziej z silnikiem 2.4 JTD..!
Fajny silniczek.. bardzo dobra kultura pracy, elastycznośc, niskie spalanie na poziomie 6.0l w mieście. Po przejechaniu 12.000 km, nie musiałęm dolewać grama oleju do silnika!! Nic do zarzucenia, oprócz (jak dla mnie) zbyt małej mocy. Po moim 150 konnym Bravo HGT, cięzko było się przestawić.. no, ale to tylko 1.9 JTD. Za to oszczędnie =) Gdybym miał wybór, kupiłbym 2.4 JTD!!! Podobno, też niezawodne silniki, palą troszkę więcej.. ale ten POWER =) Być może zdecyduję sie na chiptuning silnika.. Moc bez problemu można podnieść do 140-150 KM, bez narażania sie na wzrost zużycia paliwa (oczywiście przy spokojnej jeżdzie) Profesjonalnie i z całą fachową otoczką można zrobić to tu: http://www.ttc.pl/ , lub za grubo ponad połowę ceny tu: GG 1537521. Gdyby silnik mojej Alfy osiagnął wyżej podaną moc.. nic mi więcej do nie potrzeba.
Bardzo dobra skrzynka. Dobrze zestawione przełożenia. Biegi wchodzą gładziutko i bez problemów. Jedyne co mi trochę przeszkadza, to zbyt długi drążek zmiany biegów.. pewnie go niedługo skrócę. Ogólnie duży +
Niezłe zawieszenie. Naprawdę mnie zaskoczyła praca ukłądu jezdnego. Tak jak wspominali już wcześniejsi wypowiadajacy się.. auto jedzie jak po szynach i trzyma się drogi, nawet w ciasnych i szybkich zakrętach, jak przyklejone do drogi. W porównaniu z moimi poprzednimi: Fiatem Bravo, Renault Clio, Fiat Punto.. wypada znakomicie. Jest komfortowe (ale nie zbyt miękkie), a jednoczesnie lubi szybką i dynamiczną jazdę. Jakośc i kulturę pracy zawieszenia Alfy porównałbym jedynie do legendarnego już zawieszenia Hondy Civic z lat 90. To auto tez było przyklejone do drogi. Z trwałościa zawieszenia jeszcze nie wiem, ale podobno jest OK. Jednynie egzemplarze sprzed 2000r miały z tym jakieś problemy, ale poprawiono to. Jedyny minus, ale to dotyczy układu kierowniczego, to zbyt duża jego czułość. Auto czasem na koleinach, lub przy szybkości większej niż 140km/h, staje się trochę nerwowe i jadąc trzeba być skoncentrowanym.
Ocena ´dobra´ za słabą widocznośc do tyłu.. Reszta stron świata jest widoczna dobrze.
Super design wnętrza, nie przysłonił funkcjonalności.. Auto jest naprawde dopracowane pod tym względem. Wszystko ma swoje miejsce i jest poręczne. Przyciski, pokrętła, wajhy zrobione z miłego w dotyku palastiku i gumy. Świetna robota. Jedyne malutkie zastrzeżenie.. żle widać (zwłaszcza w dzień) malutkie, diodowe kontrolki włączonej klimatyzacji i zamknietego obiegu wentylacji.. Ogólnie.. SUPER
W tej dziedzinie nie ma żadnych problemów.
Dużo miejsca.. i to ładnego miejsca =) Łatwe i wygodne wsiadanie z przodu i z tyłu. Swietne fotele z dobrym trzymaniem bocznym. Jedna rzecz mnie wkurza i przeszkadza, a czego nie zauwazyłem dopóki nie ruszyłem w dłuższą trasę 500 kilometrową: Środkowa konsola znajdująca sie pomiędzy kierowcą i pasażerem jest tak usadowiona, ze nie daje zbyt dużo miejsca (na szerokość) na nogi i po paru godzinach podróży kierowca, zwłaszcza większego wzrostu, będzie miał odciśnięte boleśnie prawe kolano... Całośc oceniam na ´5´, ale z tym jednym, poważnym zastrzeżeniem. Czyli 5 minus.
OK
Zużycie paliwa jak najbardziej OK. Miasto: ok 6-7l/100km Trasa: ok 5.5-6.5l/100km Ceny napraw: całe szczęście, ze jeszcze nie musiałem sprawdzać, ale są nieco wyższe niż przy innych markach.
100.000 za nową taką Alfe.. hm, trochę duzo. Ale mi udało sie przywieżc moją Alfę z Francji za duuużo mniejsze pieniądze niz cena wolnorynkowa.. więc narzekać nie zamierzam =)
Na razie..OK =)OK
Nie było usterek