Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

teraz już Alfista ;), 13 lat temu
Silnik 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie i układ jezdny wprost z bajki (choć zdaje sobie sprawę, ze na polskich drogach i czołg gąsienice zgubi i pewnie wielowahaczowa konstrukcja wkrótce da znać o sobie)
Układ elektryczny : wyskakujacy bład poduszki powietrznej (styki pod fotelem szybko śniedzieją)
To moja pierwsza Alfa. Teraz juz wiem, że innych marek nie będzie :)
Całkowicie seryjny silnik zaskoczył mnie bardzo mile. Jak na stosunkowo niewielką pojemność auto nadwyraz żwawe. Niski moment obrotowy daje się nieco we znaki w ruchu miejskim.
Bez zarzutów, precyzyjna, nie haczy, nie trzeszczy.
W tym miescu odpłynąłem. Żadnym poprzednim samochodem nie mogłem pozwolić sobie na tyle, na ile z Alfą.
Albo styl, albo widoczność. Jednym zdaniem, mogło być lepiej, ale źle nie jest.
Ergonomia w Alfie?? :D :D Samochód zbudowany wokół kierowcy. Ma dawac przyjemność z jazdy. W tej roli doskonale się sprawdza. Jeśli ktoś szuka salonu i jadłodajni na kółkach, to niech daruje sobie Alfe. Jeśli ktoś kocha samochody, nie bedzie chciał wyjść z niej :)
Klima sprawna szybko łapie temperature zarówno latem jak i zimą.
Kierowca jest w niej królem, reszta poddanymi. To tyle na temat miejsca :P
156 nie jest limuzyną, więc nie ma się czego czepić ;)
Średnie zuzycie oscyluje w granicach 9 l./100 Ceny napraw? Tak naprawdę nie miałem zadnych znaczących usterek. Ceny drobiazgów porównywalne z Golfem i Meganką, którymi wcześniej jeździłem
Wymarzony wóz za rozsądne pieniądze (choć zadbanego i bezwypadkowego egzemplarza szukałem prawie rok)
Z nieprzewidzianych napraw przez rok wymieniłem w niej. Termostat 90 zł, silnik krokowy sterujący klapami nawiewu 75 zł. Tyle...
Nie licząc tarcz, klocków, linki ręcznego i rozrzadu z pompą wody, które wymieniłem profilaktycznie po zakupie, zadych poważniejszych inwestycji nie było :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]

8,7