Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
z pojemności 1.8 włosi uczynili cuda, na hamowni czasem nie trzyma mocy
synchronizator mógłby lepij działać
cóż tu jest Polska, warunki extremalne wręcz off-road,nie ma co sie dziwić że w zawieszeniu wielowachaczowym coś szwankuje.Jak sie non stop gdzies wpada w jakąs dziure to nie ma cudów. tak jest w każdym zawieszeniu wielowachaczowym i porównywanie alfy do aut z mniej zaawansowanym zawieszeniem jest totalnym debilizmem
słupki ograniczaja widoczność
po tej zimie dopiero wymieniłem chłodziwo w klimatyzacji, w zime cieplutko w lato chłodzik
nie za dużo taki segment
samochód wyciszony dość dobrze, ostatnio założyłem układ wydechowy z kwasówki z wydechem na dwie strony, ekipa z el-teca nie przesadziła ,czyli lekko mruczy ,lepiej jeździ no i wygląda jak milion dolców
samochód nie należy do ekonomicznych, doskonale o tym wiedzialem kiedy miałem zamiar go kupić, serwis Alfy jest tragiczny stąd też kłopoty właścicieli, trzeba patrzeć im na ręce. Poza tym nie znają się zwyczajnie.Koszmar jeżeli ktoś ma samochód na gwarancji,współczuje tym ludziom, jeżeli macie jakiekolwiek możliwości serwisowania gdzie indziej samochodu to róbcie to. Ja to robie przywatnie u znajomego stad tez przejechałem 140 tys i oprócz zawieszenia nic nie szwankuje.
auto nie należy do najtańszych w utrzymaniu,częśći eksploatacyjne są drogie, chociażby komplet świec a jest ich 8 to wydatek 720pln, zamienniki 550pln ot prosty przykład
nic sie nie dzieje, po 4 latach wymieniłem żarówki od podświetlenia pokręteł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V T.S. 144KM 106kW [l/100km]