Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Fiku, 8 lat temu
Silnik 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Rok produkcji 1999
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo dynamiczny, przyjemny w prowadzeniu i wbrew opinią praktycznie bezawaryjny. Plastiki we wnętrzu spasowane perfekcyjnie. Może to wina egzemplarza, jestem 3 właścicielem, każdy z poprzednich bardzo dbał o samochód, ja też dbam i jak do tej pory miałem jedną usterkę związaną ze skrzynią selespeed, która została usunięta, a związana była ze słabym akumulatorem i koniecznością kalibracji.
Silnik lubi paliwo ale odwdzięcza się mocą w każdym zakresie obrotów oraz przyjemnym brzmieniem. Nie spala ogromnych ilości oleju, trzeba pamiętać o dolewaniu.
Skrzynia daje dużo frajdy z jazdy, zwłaszcza wtedy kiedy można pobawić się biegami w kierownicy, przy wyprzedzaniu bezcenne. Na 1 biegu potrafi przy jeździe w korkach trochę szarpać ale nie wpływa to znacząco na komfort jazdy i nie jest nagminne, najlepiej wyłączyć funkcję city i problem znika.
Trzyma się drogi jak przyklejony, zawieszenie wybiera wszystko co ma wybrać. Sportowy wóz!
Sedan, a nie odczuwam tego, brak czujników cofania mi nie przeszkadza. W 156 II miałem czujniki i po każdym myciu, mrozie czy deszczu miałem z nimi problem bo nie działały, a tu nie mam problemu.
Wszystko tam gdzie powinno być, fiatowska typowa konstrukcja i rozmieszczenie, człowiek łatwo się przyzwyczaja.
Szybko się nagrzewa i chłodzi, odparowywanie szyb odbywa się sprawnie.
Z przodu idealna ilość miejsca ale pasażerowie z tyłu muszą się gnieść.
Wyciszenie w samochodzie o sportowym zacięciu nie jest wymagane.
Serwis nie należny do najtańszych, części eksploatacyjne są dość drogie ale dobrej jakości.
Kupuje się samochód dobrej klasy, z pakietem wyposażenia i mocnym silnikiem.
Jeżeli już usterki to elektryczne pierdółki.
W związku ze słabym akumulatorem skrzynia weszła w tryb awaryjny, wygląda poważnie i utrudnia przemieszczanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW [l/100km]

Usterki Alfa Romeo 156 I