Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Beata cellea@gazeta.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 T.S. 150KM 110kW
Rok produkcji 2001
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW 2001-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : to piękne bruuuum no i kop, wyprzedzanie to moment,
Zawieszenie : wahacze, gumy, drążki, są po prostu za słabe
Przeniesienie napędu : aktywator, jak sie zepsuje można go naprawić!!! Strasznie ciężko kupić używany, bo to nakładka na skrzynię biegów i jak sprawdzić czy dobry bez zamontowania?
napisałabym doskonale gdyby nie dwie kosztowne niestety naprawy ale od jesieni : SPOKÓJ! Bo tak jak pisałam wcześniej, w końcu trafiłam na mechanika, który kocha Alfy. Mam nadzieję za rok napisać tu ,, doskonale\" bo to nieprzeciętne auto wiem to.
Nie sądziłam, że może tyle radości sprawić ,, bruum\", bardzo elastyczny, żadnych ,, mułów\" wtedy kiedy trzeba śmignąć - śmiga bez zastanowienia.
z małym ale, wymieniałam nakładkę na skrzynię ( tzw aktywator)bo przeciekał, tzn teraz wiem, że można go naprawiać, ale jak się zepsuł poznański serwis Alfy oczywiście powiedział, że tego sie nie naprawia ( 7 koła nowa część....) ale udało się ją kupić za niecałe 5 brrr...A są tacy którzy jakoś potrafią go uszczelnić, nie dajcie się w maliny wprowadzić jakby coś!
super trzyma się drogi
bez zachwytów, lewa strona duży tzw. martwy punkt...i chyba za małe boczne lusterka ( ale może przemawia przeze mnie słabe doświadczenie?)
nic dodać nic ująć
bez zarzutu, jak otworzycie okno od kierowcy to nie gwiżdże w ucho jak w niektórych autach...
dla mnie OK, chociaż czuć dziury wszelakie, bo sztywne zawieszenie...ale przynajmniej człek czuje,że jedzie i nie zaśnie za kierownicą, nie?:)
słychać sporo, ale jakoś mi nie przeszkadza to piękne bruuuuuum silnika:) Być może wiek samochodu sprawia, że przy większej prędkości na autostradzie słyszę jakieś świsty chyba spod maski, a może to wynik fatalnej blachy ochronnej na silnik...?
10/100 km miasto nieco więcej. Naprawy bolą, bo części nie są tanie, a chińszczyny nie chcę pakować do włoskiego cuda.Kluczowe: znaleźć mechanika który kocha Alfę, jest taki w Poznaniu, Nagórski się nazywa ( autoryzowany serwis wylot z Lubonia) NIE ODDAWAJCIE ALF zaufanym mechanikom od golfów i fiatów! Oni na pewno znają się na swojej robocie, ale jest duże prawdopodobieństo że pokminią coś przy Alfie ( więcej niż duże)
czasem jak zmarznięta nie chce odpalić...kręci ale... chyba coś z ładowaniem akumulatora, ale raczej nie jest to powszechna usterka w alfach, więc może kupiłam badziewny akumulator?
dwa lata i 2 poważne usterki ( aktywator , wahacze) z tym że pierwsza usterka myślę,że była wynikiem złej ,, naprawy\" w zakładzie który naprawia ,, automatyczne skrzynie biegów\" niestety chyba zaczeli rozbierać aktywator...:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T.S. 150KM 110kW [l/100km]

9,8