Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Alfisti 22, 12 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Rok produkcji 1998
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : W zasadzie nic mnie nie zaskoczylo bo temat 156 znałem doskonale . Wiedziałem co biore :)
Stylistyka świetna , wygląd , ale największy plus to silnik a raczej lambada jaką gra tyle że po włosku :))) . Samochód napewno nie dla każdego . Wsiadając do tego samochodu na codzien czuje się z nim zintegrowany i ciesze się emocjami jakie płyną z jazdy , ten kto nie jezdził w życiu AR nie zrozumie tego...
super elastryczny, nie trzeba go wcale krecic wysoko . Wrzucisz 3 bieg przy 20 kmh i bez redukcji mozesz przyspieszac . Dźwięk tego silnika to coś niesamowitego .
6 biegów . Fajnie dobrane przełożenia jak dla mnie . Trzeba tylko uważać i być delikatnym bo bez tego prędzej czy poźniej może strzelić dyfer .
Alfa jest jak przyklejona do drogi . Fajnie wybiera nierownosci , ale przedewszystkim jest nastawiona na zakręty ;) . Zawieszenie napewno nie tak kuloodporne i toporne jak w pasatach np ale napewno 100 razy bardziej precyzyjne podczas jazdy .
wystarczająca . Przez tylna szybe troszke slabo widac podczas cofania , ale od czego są lusterka ;)
śweitne rozmieszczenie wszystkiego , wszystko pod ręką nie trzeba odrywac wzroku od kierownicy tak naprawde
dużo nawiewów , bardzo pomocne podczas zimy znajduja sie na tylnej szybie
mimo ,że mam odsuniety daleko fotel z tyłu miejsca bardzo duzo
bdb
190 koni musi cos pic ... o spalaniu na poziomie 11 litrow czy 13 przy tym silniku zapomnij . 15 minimum , do ktorego mozna zejsc bez problemu
Cena takiej alfy jest stosunkowo nieduża aczkolwiek utrzymuje się i bardzo dobrze . Bo gdyby spadała to fani E36 i E30 mieli by nie lada gratke :)
Jest pare powtarzających się drobiazgow w kazdym modelu , jak we wszystkich autach ...
Trzeba pilnować wszystkiego jak oka w głowie i będzie dobrze . A jak samemu sie nie potrafi to znalezc dobrego uczciwego mechanika , ktory ma pojecie nie tylko o naprawie golfa 3 albo pasata ...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 190KM 140kW [l/100km]

15,0