Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

83peter, 8 lat temu
Silnik 2.5 i V6 24V 192KM 141kW
Rok produkcji 2003
Alfa Romeo 156 I Sedan 2.5 i V6 24V 192KM 141kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Nic dodać nic ująć. Silnik rewelacja, przez wielu uznawany za najlepsze V6 w historii. Dzwięk mocno uzależnia.
Układ hamulcowy : Hamulce do silnika V6 za słabe. O ile w TS-ach i JTD zdają egzamin, o tyle w V^ powinny byc mocniejsze. Przydałoby się 4-tłoczkowe Brembo z AR GTv lub 166.
Auto dla fana motoryzacji, który doceni zalety, ale też wybaczy pewne niedogodności. Zdecydowanie nie polecam przypadkowym użytkownikom, którzy przemieszczają się z punktu A do B. Te auta albo się kocha, albo nienawidzi. Ja uwielbiam moją Bellę i szczerze nie chcę nic innego :)
Dzieło życia Giuseppe Busso(konstruktor Ferrari), silnik roku 2000, zabity przez downsizing i ekologie. Aluminiowy blok, sześć cylindrów, 24 zawory, 192km prawdziwych koni (u mnie na hamownii wypluło 204,9 przy przebiegu 200000km :D), a nie to co teraz, świetny dźwięk, a do tego świetnie wygląda (chromowane barany). Czego chcieć więcej? Może tylko mniejszego spalania, ale i na to jest recepta. Silnik świetnie znosi gaz. Zdecydowanie największa zaleta tego auta, nawet pomimo wysokiego spalania
Generalnie bez zarzutu, biegi wchodzą płynnie, aczkolwiek sam lewarek mógłby być krótszy. Podobno też często padają dyferencjały, choć można temu zapobiec montując szperę Q2
Świetny, sportowy wielowachaczowy. na nasze drogi trochę za delikatny, aczkolwiek w innych krajach europejskich(z lepszymi drogami), nikt się nie skarży. Na minus duży promień zawracania i brak fabrycznej szpery Q2.
do przodu jest bardzo dobrze, do tyłu już gorzej. Lusterka nie pomagają, są za małe, za to świetnie wyglądają. Ogarnięty kierowca nie będzie miał problemów, kobietom będzie zdecydowanie trudniej ;)
Wskaźniki bardzo czytelne, umiejscowione w głębokich tubach, często pasażer nie wie jaka jest prędkość. Czerwone podświetlenie dodaje sportowego charakteru. Mi osobiście brakuje holdera na kubek, no i schowków mogłoby być więcej.
bez zastrzeżeń, nie ma problemu parujących szyb czy coś podobnego.
również bez zastrzeżeń, z tyłu mogłoby być lepiej. Na pewno nie odstaje w segmencie od konkurencji. Na plus bardzo wygodne fotele Momo, bądź Recaro(w zależności od wersji)
Jest w sam raz, przy tym silniku. Na wolnych obrotach mruczy, a na wysokich ryczy.
Z racji pojemności silnika będą podwyższone (więcej paliwa, oleju itp.). Generalnie jak to w grupie Fiata-a ceny części dość niskie w porównaniu do Niemców, aczkolwiek ceny robocizny podwyższone ze względu na małą ilość miejsca pod maską (to nie prawda, że do wymiany rozrządu trzeba wyjmować silnik ;) ).
Doskonała. Te auta są mocno nie doceniane i dlatego tanie. Ważne tylko żeby kupić zadbany i z pewnych rąk egzemplarz. Ja zapłaciłem więcej, za sprowadzony ze Szwajcarii i jestem mega zadowolony.
U mnie tylko przekaźnik kierunkowskazów za 30zł + dolne wahacze.
Brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 24V 192KM 141kW [l/100km]