Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

BiG_G, 14 lat temu
Silnik 1.9 JTD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Całe auto jest piękne, linia nadwozia to istne dzieło sztuki, nie nudzi mi się i nigdy nie powiem że jest to brzydkie auto, urzeka mnie swoim pięknym tyłeczkiem jak i seksownym ryjkiem. Poprostu miłość.
Jest to auto które coraz częściej widać na ulicy, to źle bo ludzie którzy jeżdzą ALFĄ ROMEO nawet nie znają jej wspaniałej historii. AR 156 to dobre auto dla ludzi którzy chcą czerpać radość z jazdy.
Pierwszy silnik z common rail w seryjnie produkowanym aucie, bije o łeb pompowtryski VW czyli TDI. Generelnie do ideału tutaj brakuje tutaj troche momentu od dolnego zakresu natomiast do w miarę sprawnego poruszania się spisuje się dobrze. Jeśli ktoś mocniejszych wrażeń to polecam 2,4 JTD.
I tutaj nie ma się do czego przyczepić oprócz długiego lewarka skrzyni biegów. Jeśli chodzi o precyzje jest dobrze.
Dałem ocenę doskonale, gdyż większość przednionapędówek odpada w przedbiegach. Natomiast jtd jest o wiele gorszy jeśli chodzi o wersje benzynowe w AR156. Niestety ale większa masa silnika i chyba przez to proporcje i wyważenie auta nie są tak dobre jak w benzynie, ale tak czy siak większość aut w zakrętach zostaje w tyle.
Pod względem czuje się w tym aucie rewelacyjnie, pełen komfort rewelacyjne lusterka zewnętrzne które nie denerwują jak w nie których autach. Generalnie siedziąc w środku czujemy się komfortowo.
Dla mnie mało istotna sprawa, ale największą wadą jest brak miejsc na napoje co utrudnia sprawę.
Nie narzekam ale zawsze mogłoby być lepiej pod tym względem.
Auto nie rozpieszcza miejscem na tylnej kanapie, natomiast całkowicie wygodnie 4 osoby podróżują, oczywiście mało wybredne osoby. Podłokietnik z tyłu sprawie że siedzi się wygodnie, z przodu jest bardzo dobrze, jedynie podłokietnik kierwcy mógłby być troszke dłuższy.
Pod tym względem jest całkiem ok, sam JTD nie jest tak hałaśliwy jak traktorzyte TDI, natomiast przy prędkość 120 - 160 kmh jest przyjemnie, nie denerwuje przerażliwy hałas.
Części - alfa lubi oryginały i takie też staram się kupywać, i jest to droższa sprawa ewentualnie zamienniki znanych firm które są dobrze oceniane przez użytkowników. Naprawy - hmmm zanim kupisz Alfe znajdź sobie mechanika który będzie w stanie znaleźć najmniejszą usterkę i nie będzie przy tym powtarzał że co to za goooowno, i nie lepiej było kupić VW??? Zużycie paliwa, jak to turbodiesel o poj, około 2 litrów - stosunkowo niskie spalanie.
nie kupi się innego auta z takiego rocznika który zaoferuje tyle co Alfa Romeo 156.
Jak się dba i naprawia na bieżąco pózniej zapominamy o serwisie i odwiedzamy tylko mechanika na przeglądzie, jeśli się kupi źle będzie tragicznie.
Głównie przy zakupie trzeba zwracać na to uwagę, chyba że będziemy się liczyć z remontem silnika i później z bezusterkową jazdą. Ja niestety trafiłem przy kupnie źle i miałem poważne problemy. Udało mi się wyprowadzić auto na prostą i ponad rok czasu auto jeździ bez poważniejszych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 105KM 77kW [l/100km]

6,7