Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Silnik 1.9 JTD 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.9 JTD 110KM 81kW 2002 - Oceń swoje auto
Silnik : JTD Rewelacja!
Podsumowując kupiłem takie auto jakiego szukałem i się nie zawiodłem.Tak jak myślałem auto nie jest takie awaryjne jak rozpowiadają polscy \"szpece\".Ważne aby było sprowadzone i nie miało wcześniej kontaktu z polskimi drogami. Co ciekawe że np w niemczech awaryjność Alfy nie występuje.(Swoją drogą tam ludzie szanują swoje samochody).Przy kupnie brałem pod uwagę stan - a moja jest w idealnym stanie. Trzeba tylko pamiętać żeby omijać dziórawe drogi, polskich partaczy i cieszyć się jazdą.
Silnik pomimo przejechanych ponad 200 000 km sprawuje się idealnie, jest mocny, bardzo elastyczny,cicho pracuje nawet przy wyższych obrotach, bardzo dobre przyspieszenie.
Biegi wchodzą lekko, bez oporów, bez zgrzytów nawet przy dynamicznej jeździe. Skoki lewarka nie są wcale takie duże, są idealne.
Układ jezdny znakomity, przy mokrej nawierzchni czy przy suchej auto zachowuje się pewnie i jest stabilne, nie przechyla się. Recepta na długą eksploatację bez wymiany - omijanie dziórawych dróg.Lepiej jeździć dalszą trasą ale z lepszą nawierzchnią, niż potem narzekać na awaryjność.
Widoczność z miejsca kierowcy bardzo dobra.Nic dodać. Lusterka zapewniają dobrą widoczność przy cafaniu.
Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu ręki. Kierownica regulowana w 2 płaszczyznach i fotel z regulacją wysokości każdemu dadzą dobrą pozycję za kierownicą. Materiały dobrej jakości. Podczas jazdy nic nie zgrzypi ani nie trzeszczy nawet podczas jazdy po naszych dziórach.
Klimatronik sprawuje się rewelacujnie, wentylacja i ogrzewanie cicho pracują.
Z przodu, gdyż głównie prowadzę przestrzeni jest wystarczająco na nogi i nad głowami. Z tyłu pasażerowie też nie narzekają.
Pomimo że to diesel, to w środku jest cicho, nawet przy wyższych obrotach.
Samochód ekonomiczny w mieście spala niecałe 8 litrów, a w trasie przy spokojnej jeździe w granicach 120 km/h można zejść do 4.8 l/100 km
Samochód kupiłem za 15 tys zł ale gdyby kosztował 20 też bym kupił. W tej cenie to najlepszy wybór.
Na chwilę obecną nic oprócz przepalonych 2 żarówek się nie popsuło.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 110KM 81kW [l/100km]