Ocena kierowcy - Alfa Romeo 156 I Sedan

Silnik 1.9 JTD 115KM 85kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Alfa Romeo 156 I Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Żarówka postojowa się przepala.
Układ elektryczny : Mijania też lubi sie skopcić.
Świetny samochód. Piękna linia, Giugiaro wie co robi. Polecam każdemu, ale nie komuś, kto szuka \'zabaweczki\' do ścigania się po ulicach. Są do tego inne wynalazki. Eksploatuj samochód tak, żeby mu nie robić \'krzywdy\' i wierz mi - problemów mieć nie będziesz.
Nie za głośny, dynamiczny i nie pali wiele. Cud machina.
Przełożenia przyzwoite, ciut za krótka dwójka, ale trójka jest jak znalazł. Nic sie nie blokuje.
Twardo zawieszony, trzyma sie drogi jak przyklejony. Miałem jedną wymianę zawieszenia (przód oraz po pewnym czasie tył). Obecnie zero problemów, oprócz lekkiego piszczenio-skrzypienia. Podobno winne za to gumy, narazie nie wymieniam.
Naciskam - ciepło. Naciskam - zimno. Nic dodać nic ująć.
Miejsca jest w sam raz, chociaż osoba z długimi nogami z tyłu nie ma za lekkiego życia. Naprawdę nieźle.
Przyzwoicie. I tyle.
Auto posiadam o 2002 roku, mamy 2009. Nie chcecie - nie wierzcie, na serwis wydałem ŁĄCZNIE ok. 6000 zł - w tym wymiana zawieszenia przód, tył, przeglądy, płyny, filtry, żarówki. Naprawdę - nie każe wierzyć, takie są fakty. Jak się to mówi - dbaj o samochód, a on zadba o Ciebie. Silnik nie żyłowany.
Kupiłem z przebiegiem 55000 za podobną kwotę. Nie żałuję, ba kupiłbym raz jeszcze. Obecnie cena katalogowa ok. 20000, ale nie sprzedałbym i za 30000. Dlaczego? Dbam o samochód - jest w świetnej kondycji. Za 20000 można kupić dojechany model, o którego nikt nie dbał, ot co.
Zimą wkurza skrzypienie tapicerki skórzanej, plastików kokpitu. Fotele też lubią o sobie dać znać. Nie jest źle.
Nic się złego nie dzieje (odpukać).

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 JTD 115KM 85kW [l/100km]

5,7